שיווק באינטרנט

בניית אתרים עם מערכת לניהול תוכן

מאחורי כל אתר מצליח עומדת מערכת ניהול תוכן חכמה שמאפשרת לנהל ולשלוט באתר בצורה מוחלטת ופשוטה. לכן כשאנחנו מחליטים לרכוש שירות של בניית אתר אינטרנט, עלינו לשים לב לא רק למה שמציגים בפנינו אלא למה שקורה מאחורי הקלעים, כלומר למערכת שמנהלת ומנווטת את האתר.

הרעיון של בניית אתרים עם מערכת לניהול תוכן עומד בבסיסו של כל אתר אינטרנט כמעט, אך הוא מגיע בצורות שונות. ישנם אתרים שנבנים עם מערכת ניהול תוכן ייחודית להם, כלומר מדובר במערכת ניהול תוכן שאפשר למצוא רק עבור אתר ספציפי. ישנם אתרים שחברות בניית אתרים בונות עם מערכת ניהול תוכן אחידה, כלומר הן החברות בונות מערכת ומספקות אותה לכל הלקוחות שלהן, כאשר ההבדלים בין המערכות שהן מספקות ללקוחות השונים, נובעים משני היבטים, הראשון, כל לקוח מקבל דרכי גישה אישיים למערכת, השני, לכל לקוח מוסיפים פרמטרים ומודולים שמתאימים לו באופן ספציפי. וישנם חברות בניית אתרים שמספקות מערכות אחידות, ומאפשרות לכל לקוח לבנות בעצמו את האתר דרך אותה מערכת ניהול תוכן. מדובר על בניית אתרים בצורה פשוטה ללא צורך בידע בבניית אתרים או בלימוד שפות באינטרנט.

מה צריכה לכלול מערכת ניהול תוכן?

מערכת ניהול תוכן לאתרים צריכה לכלול מספר מאפיינים. חשוב לציין שחלק מהמאפיינים הם בסיסיים, כלומר נמצא אותם בכל אתר, וחלק מהמאפיינים נבנים כאותם פרמטרים ספציפיים וייחודים ללקוחות מסוימים.

הוספת מאמרים – אין אתר אינטרנט שלא צריך לכלול פרמטר של הוספת מאמרים. זה המהות של כל אתר אינטרנט. התוכן הוא המלך ולכן כל אתר אינטרנט חייב לכלול אפשרות להוספת מאמרים. מאפיין זה יכלול הוספת תגיות, עיצוב המאמר, יצירת תקציר, חיבור לעמודים ספציפיים ועוד.

הוספת תמונות – לשם עדכון עיצוב האתר הוא חייב לכלול מאפיין של הוספת תמונות. לא כולל עמוד גלריות שכולל תמונות וסרטונים בפני עצמם.

קידום SEO – מערכת ניהול תוכן חייבת להיות מותאמת לאפשרות של קידום בגוגל, קידום שבעזרתו האתר נהנה מחשיפה ייחודית ברשת.

יצירת עמודים – מערכות ניהול תוכן מאפשרות לייצר עמודים בעצמנו לצרכים שונים. כאן יש לציין שכל מערכת מאפשרת זו, זה תלוי בכמות העמודים שהאתר יכול להכיל. יש אתרים שלא יכולים להכיל יותר מכמות עמודים מסוימים ויש אתרים שהם בלתי מוגבלים מבחינת כמות העמודים ולכן ניתן להקים בהם כמה עמודים שנרצה.

חיבור לרשתות חברתיות – כיום כל אתר אינטרנט צריך להיות מקושר לרשתות חברתיות, דוגמא פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר. על כן המערכת צריכה לאפשר זאת בצורה אופטימאלית.

בניית פורום/צ'אט – על מנת לשמור על קשר טוב עם הלקוחות, ניתן להקים דרך מערכת הניהול פורומים או צ'אטים מיוחדים. זה יתבצע ישירות דרך המערכת או באמצעות הכנסת קוד ייחודי שהמערכת קולטת ובכך ניתן להכניס את הפורום או את הצ'אט המדובר.