צילום בר מצווה

צילום בר מצווהיום הבר מצווה הוא אחד הימים המרגשים ביותר לילד כמו גם להוריו. מעבר לטקס העלייה לתורה בבית הכנסת, כל משפחה בוחרת לחגוג את המשך האירוע בדרכה. חלק מהאנשים בוחרים לחגוג בעולם אירועים, אחרים במסעדה, מתחם משחקים, בריכה או לעשות את הכל בכותל המערבי. צלם לבר מצווה הוא איש מפתח חשוב בכל אחד מהמקומות הללו ולכן כדאי להקפיד לבחור צלם איכותי כדי שתוכלו ליהנות מהתמונות והסרטונים שנים רבות לאחר האירוע.

מדוע חשוב שיהיו לפחות 2 צלמים באירוע?

לפעמים ניתן לראות באירועים צלם אחד בלבד. פתרון זה הוא אולי חסכוני אבל בסוף אנשים רבים הצטערו על הבחירה. בכל אירוע כדאי מאוד שיהיו לפחות 2 צלמים.

  • צלם סטילס –  בר מצווה הוא אירוע שכל הזמן קורה בו משהו: הרב והאורחים מברכים את הילד, כולם רוקדים, חברת ההפקה משלבת אטרקציות שונות כמו למשל הפרחתבלונים ועוד דברים מתרחשים. מכיוון שצלם אחד לא יכול לתפוס מספר התרחשויות במקביל – חשוב שיהיו כמה צלמי סטילס ווידאו.
  • צלם וידאו – אירוע ששירותי הצילום בו מושלמים הוא אירוע שהדברים נתפסים גם דרך המצלמות הרגילות וגם דרך מצלמות הווידאו. אם צלם אחד נאלץ ללהטט בין מצלמה אחת לשנייה הוא יפספס רגעים חשובים, לכן חשוב שבו זמנית שני צלמים שונים יוכלו להנציח את אותו הרגע גם בסטילס וגם בווידאו.

צילום ותודעת שירות גבוהה

צילום בר מצווה הוא תהליך שצריך לשלבו באירוע בתאום ציפיותיהם של הילד והוריו אבל גם תוך כדי התחשבות באורחים. האם קרה לכם פעם שצלם דרך עליכם ודחף אתכם במטרה להגיע לצילום שהוא רצה? לא כל הצלמים מבינים שהם נותנים שירות לא רק לחתן בר המצווה והוריו, אלא גם לאורחים. צלם בר מצווה מקצועי צריך לדעת איך להשתלב באירוע כך שלא יפריע לאף אחד ולמעשה יהיה כמעט בלתי מורגש. אם הצלם מפריע לאורחים במהלך האירוע הוא מפריע גם לילד והוריו.

ליווי הילד ביום האירוע

בר מצווה זאת אומנם לא חתונה, אבל גם ביום כזה כדאי שצלם ילווה את המשפחה לאורך כל היום. צילום פורטרטים על רקע נופים שונים יכול להוסיף המון צבע לאלבום. במקרים רבים גם אחרי טקס העלייה לתורה ולאחר שעושים בר מצווה בכותל, כולם ממשיכים לארוחה באחת המסעדות המיועדות לכך ולאחר מכן אפילו לסיור בירושלים. גם כאן כדאי מאוד שילוו אתכם צלמים מקצועיים.

שירות צילום מיוחד

במקרים רבי האירועים הופכים לגנריים וכך גם הצילום. ישנם צלמים ועורכים יצירתיים שישמחו להכין עבורכם אלבום או סרט וידאו שובר שיגרה. למשל לצלם אירוע כאילו הוא סרט או קדימון לסרט, צילום תיעודי או שיטת ה"אלו הם חייך". ישנם עוד רעיונות רבים. כמו כן, חשוב להבין שצילום הוא אמנות. לכן הקפידו לבדוק מי הוא סתם צלם שיודע להפעיל מצלמה ומי הוא צלם שיודע לתפוס זוויות ורגעים מיוחדים.

היזהרו מעסקות מפוקפקות הכוללות צלם לבר שאינו מקצועי

במקרים רבים מוצעות לחוגגים עסקת חבילה הכוללת למשל אולם, שירותי צילום ומוזיקה.  בחלק מהמקרים ניתן לקבל באמת את מיטב האנשים בתחום, בעוד שבמקרים אחרים מתבצעת קומבינה ונותני השירות מתגלים כחאפרים. בין אם אתם בוחרים עסקת חבילה או בוחרים כל נותן שירות בנפרד, חשוב לבדוק עבודות קודמות של הצלמים. אל תהססו לבקש סרטי וידאו לדוגמה כמו גם תצלומים.