צילום חינה

צלם לחינה

טקס החינה הוא אירוע צבעוני שנהוג אצל בני עדות המזרח. הוא נערך כמה ימים לפני החתונה ולמעשה מהווה אירוע קטן בפני עצמו. חלק מבני הזוג בוחרים לעשות אותו בבית, אחרים במסעדה, קטנה או לופט המיועד לאירועים. לא משנה באיזה מקום אתם בוחרים, במקביל לחיפוש שירותי צילום לחתונה מומלץ לחפש גם צלם לחינה.

האם כדאי להזמין את אותו הצלם גם לחתונה וגם לחינה?

צלם מקצועי צריך לדעת להתמודד עם כל אירוע מכל סוג. במידה ומוצעת לכם חבילה משתלמת הכוללת צילום חתונה וחינה – רצוי לעשות זאת במקום לחפש שירותי צילום בנוסף על חתונה. יכול להיות שאותו הצלם יהיה פנוי בתאריך החתונה אבל יהיה לו כבר קבוע מראש בלו"ז אירוע אחר ולכן הוא לא יוכל לתת לכם שירות ויש לקחת זאת בחשבון.

כמה צלמים צריך באירוע חינה?

זה תלוי בגורמים הבאים:

  • המקום: במידה והאירוע מתקיים בבית, איך צורך ביותר מצלם אחד.  עלות צלם לחינה אמורים לעלות בין 500-1000 כולל אלבום ו/או דיסק עם התמונות. במקרה ואתם עושים את האירוע באולם קטן או מסעדה ובכל זאת ישנה כמות גדולה יחסית של מוזמנים –  כדאי לשקול את האפשרות להזמין צלם סטילס נוסף.
  • צלם וידאו: חלק מהאנשים מסתפקים בצלם סטילס ומוותרים על צילום בוידאו. האירוע עצמו הוא לא פחות צבעוני מחתונה כך שאם נשאר לכם תקציב במסגרת החתונה –  כדי להזמין צלם וידאו גם לאירוע זה.
  • תקציב: המצב האידאלי בכל אירוע הוא 2 צלמי סטילס וצלם וידאו אחד. אבל מכיוון שמדובר באירוע מקדים שאינו מהווה אירוע מרכזי –  רצוי לגבש קודם כל תקציב הוצאות מקיף ורק אחר כך לבדוק איך אפשר לשלב הוצאות על אירוע חינה.

איך בוחרים צלם לחינה?

  • צלם המבין את מהות האירוע: לא כל צלם מבין את משמעת האירוע ולא כל אחד מהם נותן שירותי צילום בתחום זה. לכן חפשו לפי הנושא ולא שירותי צילום באופן כללי. על הצלם להבין את המסורת הזו הנהוגה אצל עדות המשרד על מנת שלא יפספס את הרגעים הבולטים באירוע. הוא לא חייב להיות בעצמו בן עדות המזרח, אבל חשוב שיבין את מהות האירוע ויהיה בעל ניסיון בצילום אירועים מסוג זה.
  • מחירים נוחים: כאמור, על הצלם לצאת מנקודת הנחה שלזוג יש הוצאות גדולות לקראת החתונה ולכן מי שיצליח לתת מחיר נוח ומשתלם אמור לקבל עדיפות. היזהרו מצלמים המציעים מחיר נמוך במיוחד. סביר להניח שהתוצאה שלהם לא תהיה מספיק איכותית. מצד שני גם מחירים גבוהים לא בהכרח מעידים על מקצועיות. הדרך היחידה לדעת היא לבדוק את הגלריות באתרי הצלמים.
  • אלבום ותמונות על דיסק: כאשר אתם מבררים את המחיר, חשוב לשאול האם הוא כולל הפקת אלבום או תמונות על דיסק. כמו שבעלי מקצוע שונים "שוכחים" לציין שהמחיר לא כולל מע"מ, כך גם אחרים "נזכרים" לציין שהמחיר לא כולל הפקת אלבום ותמונות על דיסק. כמות התמונות לא צריכה להיות מוגבלת הרי אנחנו לא בעידן סרטי הצילום כך שהכל נעשה באופן דיגיטלי.