צילום אירועים

איך לבחור צלם אירועים שלא יאכזב?

אירוע משפחתי יכול לשמח ולרגש כל כך אך מאידך גם להלחיץ ולהוציא אותנו מפרופורציות. גם אם מדובר באירוע קטן אנו משקיעים ימים אם לא שבועות של התארגנות מראש והתרגשות שהולכת וגוברת. אנו משתדלים לסגור את הכול על הצד הטוב ביותר על מנת שיישאר לנו ולאורחינו היקרים זיכרון מתוק. כל זה מכפיל את ערכו כשאנו מתבוננים באלבומי התמונות ומעבירים חוויות מאותו הערב המוצלח. לכן צילום האירוע שלנו הוא החלק החשוב ביותר. בחירת צלם לאירוע יכולה להישמע כפשוטה אך יש כמה פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם.

המלצה

מילה טובה ממקור ראשון תמיד תשמע לנו הכי אמינה, במיוחד שמדובר בצלם אירועים שכבש את ליבם של הקרובים הממליצים. הצלם שלא כמו יתר אנשי הצוות שמעורבים בהפקת האירוע נמצא עם בעל השמחה מתחילת היום ועד סופו, דואג לתעד כל רגע מרגש. המלצה חמה עליו מעידה על יחס בין אישי נעים, יעילות בעבודה ותוצר מוגמר מוצלח.

פגישה אישית

מאחר והצלם מלווה את בעל האירוע ומתעד את כל היום, חשוב שהתקשורת תהייה נעימה ואמיתית. תמונות לעולם לא משקרות ואפשר להבחין אם החיוך נכון ושמח. לכן דבר חשוב ומכריע בבחירת צלם אירועים היא הכימיה בניכם.

איכות הצילום

צלם טוב שמכבד את העסק שלו דואג לשדרג בקביעות את ציוד הצילום שברשותו. כל שכלול יכול להוות אטרקציה לבעל האירוע. צילום אירועים זו תורה בפני עצמה ולעיתים מגיע לקוח עם חזון תיעודי יוצא דופן, במקרה כזה חייב הצלם להיות ערוך ומוכן להגשמת כל פנטזיה אפשרית על המסך. סרטוני פתיחה, סגנונות תאורה מיוחדים, לוקיישנים נבחרים, איכות HD, צילום רחף, צילום אומנותי או קולנועי וכל דבר שעולה על רוחנו. לכן מראש כדאי להתעניין בסוג הציוד שברשות הצלם, באיכות שלו ואפילו מומלץ לראות עבודות קודמות לדוגמא.

סגנון צילום

לצילום אירועים יש חוקים משלו שרובם מאוד ברורים לנו, כמו תיעוד קרובי המשפחה הנכונים, לכידת רגעים משמעותיים באירוע, אלו המרגשים ואלו המצחיקים אך מעבר לצילום הטכני יכול הצלם לתת גם היבט אומנותי. אם תתבוננו מעט בעבודות צילום שונות תבחינו כי לכל צלם סגנון משלו וכל סגנון יתאים למישהו אחר. ישנם צילומים אומנותיים שנעשים במקומות סגורים עם תאורה נכונה, ישנם צילומים אומנותיים שמובאים לידי ביטוי במשחקי מצלמה של אור וצל או סיפור בתוך תמונה. כל צלם בא עם הרקע שלו, תכירו אותו על בוריו בשביל שתצאו מרוצים.

מחיר הוגן

בעל מקצוע טוב הוא גם בעל מקצוע הוגן. כל זה מאוד רלוונטי לגבי צלמי אירועים. צילום היא עבודה מעניינת אך גם שוחקת, הצלמים עובדים ימים מלאים עד השעות הקטנות של הלילה מה שלעיתים גורם להם להקפיץ את המחיר בצורה לא הגיונית. צלם שמעריך את עצמו יבקש מחיר שוק ממוצע וכל זאת מאחר והוא יודע ששירות נותנים גם במחיר. צלמי אירועים שמציעים מחירים אסטרונומיים כדאי לבדוק על מה הם מציעים מחירים כאלה והאם זה שווה את ההשקעה. למרות זאת כאלה עם מחיר נמוך מידי יכולים פחות להשקיע ולהציע ציוד צילום פחות איכותי. עשו סקר שוק, השוו את המחירים אל מול העבודה, במקביל תתאהבו בסגנון המתאים ותעשו את הבחירה הנכונה.

יש צלמים לאירועים שמוסיפים בונוסים לחבילת הצילום, כמו הטרנד החדש של צילום הטראש, יום צילומים נוסף מעבר ליום האירוע שהופך אתכם לשחקנים. נותן לקהל המוזמנים שלכם היכרות מעט שונה עם בעלי השמחה ומוסיף עוד יום של חגיגות לפני האירוע המיוחל.
היו חכמים, לכו עם החזון שלכם, צילום נכון של האירוע יישאר אתכם לכל החיים.