צילום סרטון תדמית

צילום סרטון תדמית

סרט תדמית – למה אתה צריך את זה?

הפקת סרטון תדמית לכאורה יכולה להיתפס כעניין פשוט ושולי אך לא אלו הם פני הדברים. הפקת סרטוני תדמית מביאה יחד איתה את כל המכלול השלם שנדרש לבניה נכונה של סרט, בדיוק כמו בסרטים הוליוודיים גדולים.

על מנת להבין את מהות הסרטון תדמית ואת יעילותו חשוב לגעת בכמה נקודות.

דוגמאות לסרטונים שעשיתי עבור לקוחות:

[portfolio title="" cat="videos"]

מהן הסיבות להפקת סרטוני תדמית?

סרטון תדמית כשמו כן הוא, הוא יוצר את התדמית של העסק. משמע הסרטון מציג לפרטים את פעילות העסק, תרומתו התעשייתית, טיב המוצרים והכוח העובד. מכאן אנו למדים כי סיבה עיקרית ומכרעת היא להציג עסק מסוים על הצד הטוב שלו. הצגה נכונה זו של הפרטים החשובים מביאה את סרטון התדמית לסרטון מכירתי, ייצוגי ומיתוגי.

מעבר לכך, שימוש בוידאו תופס בשנים האחרונות יותר ויותר תאוצה – והרבה עסקים מבינים זאת ומשקיעים חלק נכיר מתקציבי הפרסום והשיווק שלהם לטובת וידאו, בין אם זה סרט תדמית, סרט אנימציה או משהו אחר. לא פלא אם כך, שיוטיוב הוא אחד משלושת האתרים הגדולים בעולם.

למה כדאי להשתמש בוידאו בכדי להעביר מסר שיווקי?

 • כלי ויזואלי – אנשים רבים מעדיפים לראות ולשמוע תוכן מאשר לקרוא אותו.
 • האמצעי הקרוב ביותר למציאות, לשיחה עם הלקוחות שלכם פנים מול פנים.
 • אם תמונה שווה אלף מילים, כמה שווה וידאו…?
 • מחקים מראים כי וידאו הוא האמצעי הטוב ביותר לייצר אמון. זאת, על ידי שימוש נכון בשפת גוף והעברת רגשות.
 • יותר קל להניע את הגולש לפעולה כלשהי – לחיצה על לינק, הרשמה, וכו'
 • קידום במנועי החיפוש – מנועי החיפוש ובראשם גוגל אוהבים תכני וידאו ויש להם אינטרס לקדם אותם בתוצאות החיפוש.
 • סינדיקציה של תוכן: וידאו יכול לשמש אותך לא רק באתר שלך, כי אם במקומות חיצוניים כמו יוטיוב, פייסבוק ומגוון פלטפורמות נוספות.

מהם היתרונות בהפקת סרטון כזה?

הפצת הסרטון ברשת
לאחר שהסרטון מוכן העבודה רק התחילה: יש להפיץ אותו ברשת בצורה יעילה!

כאשר אנו משתמשים באמצעי כמו סרטי תדמית לעסקים ככלי שיווקי אז יש באפשרותנו להכניס בסרט כל מה שליבנו חפץ. כמות הפרסום היא אינה מוגבלת. שלא כמו בדף עיתון בודד, ניתן לפרסם על המוצר עצמו, על בית העסק, על הנפשות הפועלות, החזון, המחירים וכל דבר שנראה כי יועיל לקידום העסק.

זה יעשה בצורה ויזואלית ויחד עם זאת גם ניתן להכניס מלל וסיפורת. סרטוני תדמית משמשים ככלי שכנוע חזק מאוד, יחסית לתוצר המוגמר הם זולים בהשוואה לכלים שיווקיים אחרים, מדברים אל הקהל ב"גובה העיניים", משמע ברורים להבנה וקל מאוד להפיץ אותם.

כמה עקרונות שחשוב ליישם בהפקה של סרט תדמית עסקי:

 • לא לספר על תולדות העסק שלך – זה לא מעניין אף אחד.
 • להישאר ממוקד. וידאו יעיל צריך להיות באורך של דקה-דקה וחצי. יותר מכך הסיכוי לאבד את תשומת לב הגולש גוברת משמעותית.
 • חשוב לפנות קודם כל אל הבעיה של הלקוח הפוטנציאלי שלך, ואז להציע לו את הפתרון.
 • לדבר בשפה ברורה ובגובה העיניים. ניתן לשלב גם הומור במידה הנכונה.
 • למה לצופה כדאי לבחור בך ואיך אתה שונה לעומת המתחרים?
 • חשוב מאד לשלב קריאה לפעולה בסוף הסרטון: "היכנס לאתר" / "הצטרף לרשימת תפוצה" / או כל פעולה אחרת שתרצה שהגולש יבצע.

שימושים עיקריים של סרטוני התדמית

הם מקדמים מכירות, מפרסמים את העסק עליו דובר, משמשים כסרטונים מייצגים לישיבות וכנסים ואפילו לפגישות עם לקוחות ואף מהווים ככרטיס ביקור לדואר אלקטרוני.

איך נעשה סרטון תדמית איכותי?

בראש ובראשונה, צריך לתכנן ולחשוב מה אנחנו רוצים להגיד בסרטון (לאו דווקא במילים) ואיזה מסר אנו מעוניינים להעביר. ישנם סרטוני תדמית הכוללים דיבור מול המצלמה מאת בעל העסק או מישהו מטעמו, ויש כאלו הכוללים רק צילומים. הכל תלוי באופי העסק וגם באנשים העומדים מאחוריו. יש כאלו שמעדיפים לא להצטלם ולא לדבר מול מצלמה, שזה בסדר, ואז משתמשים בצילומים בלבד. כמובן שניתן להעשיר את הוידאו באמצעים ויזואליים נוספים, כגון תמונות, גרפיקה ועוד.

צלם סרטוני וידאוצריך לדעת להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו על מנת לשקף את הדברים הנ"ל בוידאו על הצד הטוב ביותר. עורך הוידאו (שבמקרים רבים הוא גם הצלם) משלים את המלאכה בעזרת עריכה נכונה וממוקדת שתעביר את המסר המבוקש בצורה האופטימלית.

שלבי הכנת סרטון תדמית כוללים:

 1. הכרת העסק והנקודות העיקריות שיש להעביר בסרטון.
 2. מחקר שוק – מה עושים המתחרים, מה אפשר לשפר לעומתם וכו'.
 3. תכנון לוקיישן וזמן לצילומים: האם מצלמים בבית העסק או במקום ניטרלי; באיזה שעה הכי טוב לצלם (לדוגמא אם מדובר בחנות: האם לצלם כשיש תנועה של אנשים או שלא?). השעה גם קריטית באם מדובר בצילומי חוץ, מבחינת אור השמש.
 4. צילום בפועל: הצלם מגיע ללוקיישן שהוחלט ומצלם את כל חומרי הגלם שצריך (לפעמים זה כולל גם צילומי סטילס).
 5. עריכה: לאחר צילום חומרי הגלם, הצלם/העורך מעבירים את הכל למחשב ומבצעים עריכה ממוקדת ואפקטיבית שתייצר וידאו מנצח.
 6. שיווק ופרסום: סעיף אופציונלי אך מומלץ מאד. לאחר סיום יצירת הוידאו, העבודה לא מסתיימת אלא רק מתחילה, הרי מה שווה סרטון מעולה בלי שאף אחד נחשף אליו? לכן זהו הזמן לגייס את כל המשאבים העומדים לרשותנו בכדי להפיץ את הסרטון באינטרנט ומחוצה לו לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים.

כמה עולה לייצר סרטון תדמית מקצועי?

מחיר סרט תדמית לעסקים נע בין כמה מאות שקלים לבין אלפי שקלים ויותר: תלוי ברמת ההפקה, הנסיון המקצועי ורמת העריכה של הסרטון המוגמר. כמו כן, המחיר משתנה בהתאם לתכולת החבילה. יש צילומי סרטון שכוללים גם צילום סטילס לעסק (ניתן לשלם אותם בסרטון עצמו). ניתן לבצע שיווק ופרסום לסרטון (אופציה מומלצת ביותר). כל הגורמים הנ"ל ישפיעו על המחיר הסופי.