צילום בת מצווה

אירועי בת מצווה הפכו כבר מזמן לפרויקטים גדולים. גם המושג בת מצווש השתרש בסלנג והוא מתייחס בעיקר לאירועים גרנדיוזיים שלא תמיד עושים שם טוב לילדת היום הולדת. צילום בת מצווה הוא תהליך שאינו מתמקד אך ורק בצילומי סטילס ווידאו באירוע עצמו אלא גם כולל במקרים רבים הזמנה מצולמת לאירוע וגם צילומי סטודיו וחוץ. כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר חשוב למצוא צלם בת מצווה מקצועי.

צילומי וידאו לבת מצווה

  • סרטון הזמנה לאירוע: במקרים רבים, במקום לשלוח הזמנה רגילה,ההורים מעדיפים לעשות הזמנה בצורת סרט. זה יכול לבוא בנוסף להזמנה המודפסת. אם לא עושים זאת בצורה נכונה, הוידאו עלול להפוך לבדיחה. סרטים חובבנים עם חוסר מודעות עצמית, הפכו לבדיחה גדולה ברשת. זה עלול להרוס לילדת הבת מצווה את האירוע לגמרי כי הרי אף אחד לא רוצה להפוך לבדיחת רשת.
  • צלמים לבת מצווה: כאשר בודקים צלמים חשוב לבדוק סרטונים לדוגמא שהם ערכו. לא בהכרח כל צלם יכול לספק לכם שירותי עריכה ולכן כדאי לבדוק טוב כמה שיותר סרטונים. עריכה חובבנית של סרט טוב יכולה לפגוע בו ולהפך אותו לבדיחה ולמוצר נחות.
  • כמה צלמי וידאו צריך באירוע? באירוע מצומצם שלא כולל אורחים רבים, אפשר להסתפק בצלם אחר. אך באירועים גדולים, עם מוזמנים רבים, רצוי שיהיו 2 צלמי וידאו על מנת לתפוס התרחשויות מזוויות שונות כמו גם לצלם כמה התרחשויות בו זמנית.

צילומי סטילס לבת מצווה

  • צילום בסטודיו – לא מעט הורים רוצים לתעד לא רק את האירוע עצמו אל גם את הגיל המיוחד של ביתם. לכן הם בוחרים להתחיל את היום בסשן צילומים באולפן. לא חובה להתמקד בצילום פורטרטים סטנדרטי. צלם לבת מצווה עם כשרון ויצירתיות יכול ליצור תצלומים יפים מאוד שיישארו רלוונטיים לתמיד.
  • צילומי חוץ –  במקום או בנוסף לצילום בסטודיו, אפשר ורצוי שצלם ילווה את הילדה לאורך כל היום ויתעד את ההכנות. במידה והיום הזה נחגג בטיול בנוסף לאירוע, גם לשם כך כדאי להזמין צלם לבת מצווה.
  • 2 צלמי סטילס –  בנוסף לצלמי וידאו חשוב שיהיו 2 צלמי סטילס גם כאשר מדובר באירוע קטן באולם. למשל אחד שיתעד את קבלן הפנים בזמן שהשני כבר נמצא עם האורחים.
  • צילום מזכרות –  כמו בכל אירוע אחר, צלמי מגנטים או מחזיקים מפתחות יכולים להוסיף המון לאירוע.

טיפים לצילום נכון באירוע הבת מצווה שלכם

  • כמות ואיכות: הקלישאה אומרת שעדיף איכות על כמות. אבל במקרה זה כדי לקבל איכות צריך גם כמות. חשוב לדאוג שיהיו כמה שיותר צילומים כדי שתהיה לכם כמה שיותר אפשרויות לבחירה לאלבום.
  • לשבור שגרה: לפני שאתם מתחילים בצילומים, כדאי שתבדקו כמה שיותר סרטונים וצילומים של אחרים. ולא כדי לעשות משהו דומה –  להפך –  כדי לעשות משהו שונה ולא שגרתי. זאת הדרך הטובה ביותר להפוך את התמונות לרלוונטיות להרבה זמן.
  • להשקיע בבחירת צלם בת מצווה:  אל תסתמכו רק על המלצות מחברים ומכרים. בדקו לעומק את האתרים של הצלמים, כמו גם את ההמלצות באתרים והתגובות בפייסבוק. היזהרו ממחירים זולים מידי. כמו כך חשוב לבדוק את טווח המחירים בתחום זה ולא לעשות בחירות של הרגע האחרון מתוך לחץ.

מאמרים קשורים: צילום לבר מצווה, צילום חתונות, צילום ברית