צילום ימי הולדת

צלם ליום הולדת

ימי הולדת של ילדים וימי הולדת למבוגרים בגילאים כמו 30, 50 ו 80 הם אירועים שבאמת מצדיקים הזמנת צלם ליום הולדת. ימי הולדת כמו בר מצווה, נחגגים באולם או בכותל. אירועים כמו ימי הולדת 30 ו 50 נחגגים לרוב במסעדות (לפעמים אפילו יוקרתיות) כדי לציין את המספר העגול והמשמעותי. צילום ימי הולדת, בעיקר משמעותיים שבהם – ישאיר לכם זכרונות לכל החיים ולכן מומלץ לשקול זאת בחיוב.

על מה חשוב להקפיד בעת צילום יום הולדת?

  • אטרקציות– באירועי יום הולדת של ילדים תמיד יש אטרקציות כלשהן כמו למשל בובות ענק או הפרחת בלונים. חשוב לצלם את הרגעים הללו בכל השלבים בין אם מדובר בסטילס או בוידאו, על מנת שיהיה תיעוד ברור להתרחשות האירועים.
  • אורחים –  רוב האנשים היום אוהבים להצטלם ובמיוחד לראות את התוצאה הסופית בפייסבוק. חשוב לוודא שהצלם מצלם תמונה אחת טובה לפחות לכל אחד מהאורחים כדי שאיש לא ירגיש מקופח. פרסמתם אלבום לפייסבוק אבל אחד מהחברים הכי טובים שלכם בכלל לא מופיע בו? סידרתם לעצמכם מצב לא נעים.
  • אווירה – לא תמיד אחרי אירוע כלשהו זוכרים את האווירה המיוחדת שהייתה בו. לכן חשוב להקפיד על כמה צילומי אווירה שלא בהכרח כוללים את האורחים, כמו למשל סידור הפרחים, נוף ועוד.
  • 2 צלמים – צלם אחד שאחראי גם על סטילס וגם על וידאו יפספס לא מעט רגעים חשובים. לכן חשוב להקפיד שיהיה צלם נפרד לכל מטרה.

אתרי צילום ליום הולדת

העובדה כי יום הולדת כלשהו נחגג במסעדה או אולם, לא אומרת שזה המקום היחיד בו צריך להצטלם. הורים לילדים בוחרים לעשות במקרים רבים יום צילומים שלם.

  • צילום יום הולדת בגן– המקום הראשון בו יחגגו לילד באותו היום יהיה הגן. זאת יכולה להיות חוויה מאוד מרגשת וצבעונית במיוחד עם הגננות בחרו לבצע הפעלות שונות בזמן האירוע כמו שירה ומשחקים.
  • צילום סטודיו –  הורים טריים נרגשים יותר מכולם ביומי ההולדת הראשונים של הילד. לפעמים הם בוחרים לעשות סשן צילומים ליום הולדת שהוא ממש בוק לתינוק. חשוב לאתר צלם מקצועי עם סטודיו ומגוון אביזרים  לקבלת מגוון תמונות מעניינות.
  • ליווי לאורך כל היום– סרטון בסגנון "יום בחיי" יכול להיות דבר מיוחד. צלם שיתלווה מהבוקר עד הערב ויתעד את היומולדת. כך ניתן להפיק סרט קצר ומשעשע או סדרת תמונות.

איך לבחור צלם מתאים?

היכרות עם האורחים והילד

כדאי לעשות קודם כל היכרות בין הצלם, למי שחוגג את היום הולדת  והאורחים כדי שהוא יכול להבין מהי קרבתו של כל אורח לחתן השמחה ואת מי חשוב להקפיד לצלם.

יחס אדיב

צלם הופך לחלק מאורחי האירוע כך שמידי פעם הוא מדבר עם האורחים ומבקש מהם לעמוד במקום מסוים כדי להצטלם. רצוי להקפיד שהצלם הוא בעל יחסי אנוש טובים ומגיע לאירוע במצב רוח טוב. צלם חסר סבלנות, כזה שמזיז את האנשים ודורך עליכם בגסות, יכול להרוס לאורחים את האירוע.

מצלמות איכותיות

לא מומלץ להזמין צלם וידאו המשתמש בחצובה על גלגלים. זה יגביל את התנועה באירוע. לכן תמיד הקפידו שמדובר בצלמים עם מצלמות כתף. ככל שהצלמים פחות יורגשו באירוע כך לאורחים יהיה הרבה יותר נעים.