מחיר צלם לחתונה

עומדים להתחתן? רוצים למצוא צלם איכותי אבל לא יקרן? יישנן מספר דרכים לאתר שירותי צילום איכותיים במחיר הוגן. מחיר צלם לחתונה נקבע לפי מספר גורמים ולכן כדאי לבדוק כמה שיותר נותני שירות בתחום הזה. כמו כן חשוב לדעת כיצד לשמור על עצמכם מצלמים שמנצלים את ההתרגשות והלחץ של בני הזוג וגובים מהם מחירים מופרזים.

מחיר בסיסי לצילום אירועים

כדי לצלם את האירוע מכל הזוויות ולא לפספס שום מצב, רצוי להזמין 2 צלמי סטילס וצלם וידאו אחד. טווח המחיר לחבילה זו הוא בין 5000 ₪ ויכול להגיע גם ל 15000 ₪ ואף יותר. אפשר ורצוי להתמקח כמובן. המחיר יכול לעלות ולרדת בהתאם למספר התמונות שאתם רוצים,  איכות האלבום וכמובן עבודת העריכה על הסרט.

טיפים להשגת שירותי צילום במחיר טוב

  • לקבוע תקציב מראש:  רגע לפני שאתם מתחילים במסע חיפושי אחר דיג'יי,  אולם  וצלמים, חשוב קודם כל לגבש תקציב מראש לכל אחד מנותני השירות ולדאוג שאין חריגה באף אחד מהם על חשבון השני. עם תקציב קבוע תוכלו לחסוך את זמנכם על התמקחות עם צלמים שגובים מחירים מופרזים.
  • קביעת מחיר סופי מראש: צלם חתונות מחיר לא מוגדר וזוג לחוץ הם מתכון בטוח למחיר גדול בסוף השירות. קבעו מראש את המחיר עבור שירותי הצילום על מנת שלא יהיו הפתעות תוך כדי הצילומים בדרך לאירוע. מומלץ לשלם חצי מראש ואת החצי השני בסוף האירוע. כאשר ישנם דברים לא סגורים,  הצלם עלול לבקש את הכסף תוך כדי הצילומים, וכך מתוך לחץ, הזוג כבר לא יודע כמה הוא חייב לצלם ולכן חאפרים מנצלים את המצב ומגדילים את המחיר.
  • למצוא צלם כמה חודשים מראש: החלו את תהליך החיפושים כמה חודשים מראש. גם כדי שתהיו בטוחים שאותו הצלם פנוי ביום האירוע שלכם וגם כדי שתוכלו לעשות זאת בשקט מבלי להיכנס ללחץ.
  • השוואת מחירים:  מחיר צלם חתונות יכול להיות שונה בהתאם לצלם ולפעמים אפילו פי 2 ויותר. השוו מחירים בין הצלמים. התייחסו לוותק הניסיון ואיכות הצילום. כמו כן ישנם סגנונות צילום ועריכה שונים העלולים להשפיע על המחיר.
  • המלצות: אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג צלם אירועים במחיר טוב היא פשוט לבקש מזוגות שאתם מכירים המלצה על צלם איכותי שעשה את העבודה במחיר נוח.

איך להימנע מצלמים חאפרים

  • זהירות –  טריק המע"מ:  למרות שמדובר באחד הטריקים הכי ידועים ושחוקים, אנשים עדיין נופלים ברשתם של בעלי מקצוע חאפרים. קיבלתם הצעת מחיר זולה באופן משמעותי עבור שירות הצילום? יכול להיות שכשיגיע הזמן לשלם, הצלם "ייזכר" לומר שהמחיר לא כולל מע"מ. חשוב לברר מראש האם המחיר כולל או לא כולל מע"מ.
  • למנות אחראי תוך כדי האירוע: במקרים רבים הזוג ממנה חבר או 2 שיעזרו לנהל ולהשגיח טוב יותר את האירוע. חשוב למנות אחראי שיבדוק שהצלמים עומדים בהסכם שנקבע מראש ועושים את העבודה כפי שנקבע. במקרים רבים צלמים מחפפים או פשוט שוכחים את הבקשות של בני הזוג.
  • היזהרו מחבילות מפוקפקות: על מנת להקל על בני הזוג במסע החיפושים, במקרים רבים אפשר להשיג חבילה הכוללת את כל השירותים שצריך לחתונה. לא תמיד תקבלו מקצוענים בכל תחום ולכן חשוב לבדוק בנפרד את כל אחד מנותני השירות בעסקת החבילה.

עוד מידע נוסף: 4 דגשים לבחירת צלם החתונה המושלם.