צילום מגנטים

צילום מגנטים לאירועים

ללכת היום לחתונה ולצאת ממנה ללא כמה מגנטים בכיס למזכרת הוא עניין נדיר מאוד. רוב הזוגות דואגים לא רק שיהיו צלמי סטילס ווידאו באירוע אלא גם שמים דגש על נושא צילום מגנטים לאירועים. שירות זה נועד לשמח את האורחים כמו גם להשאיר להם מזכרת מהאירוע שתהיה תלויה על המקרר במשך תקופה ארוכה. השירות אינו יקר ולכן זוגות רבים מקפידים לכלול בתקציב צילום אירועים גם צלם מגנטים.

מה זה צילום מגנטים?

מדובר באחד השירותים הפופולאריים ביותר בתחום האירועים. הצלם מסתובב בין האורחים בכל רגע אפשרי בחתונה ומצלם אותם. לפעמים הוא מבקש מהם להסתכל למצלמה ולפעמים הוא תופס אותם ברגע טבעי. לאחר מכן הוא מעביר את התמונות למחשב ומדפיס אותן על מגנטים במקום על נייר רגיל, כך שיהיה ניתן לתלות אותם על המקרר בבית. תהליך זה הוא מהיר מאוד כך שכמה דקות אחרי הצילום אפשר כבר לקבל את המזכרת. את המוצר הסופי אפשק לקחת מלוחות שהצלם מציב באולם. המגנטים כוללים כיתובים עם פרטי האירוע כמו שמות  בני הזוג החוגג, תאריך והמקום. כמו כן הם ממוסגרים בגרפיקה שמקשטת אותם.

מדוע זה כל-כך מצליח?

צילום מגנטים לאירועים הפך להיות שירות פופולרי זמן לא רב לאחר שהמצלמות הדיגיטליות נכנסו לשוק. להצלחתו הביאו מספר סיבות:

  • מהירות אספקת המוצר המוגמר –  תוך דקות ספורות מהצילום ניתן לקבל את המגנט. כל צלם שמכבד את  עצמו דואג שלכל אורח יהיו לפחות 2-3 מגנטים לבחירתו.
  • עלות נמוכה –  המחיר כמעט ולא מורגש בתקציב האירוע. אין צורך לגייס תקציב של אלפי שקלים כדי שהאורחים יקבלו את המזכרות הללו.
  • סיפוק מידי –  רבים אוהבים להצטלם ובמקום לחכות לאלבום החתונה שיעלה בפייסבוק, האורחים מקבלים במקום תצלום מהאירוע עוד לפני שהוא נגמר.
  • ערך מוסף –המגנטים נותנים ערך מוסף לא רק לאורחים אלא גם לזוג שכן האירוע נשאר בזיכרונם לזמן רב יותר משום שהמגנטים נתלים על המקרר.

מחירים

טווח המחירים המקובל בתחום זה הוא בין 500 ₪ ל 1000 ₪ פחות או יותר לאירוע וזה תלוי בכמות המגנטים. יש לקחת בחשבון שכל צלם יכול לקבוע תנאים כראות עיניו. המחירים יכולים להיות תלויים בחומרי הגלם ובמקצועיותו של הצלם ולכן כדאי לבצע לא רק השוואת מחירים אלא גם לבדוק את יכולות הצילום של נותן השירות.

על מה כדאי לשים לב כשבוחרים צלם מגנטים

כיום ניתן למצוא נותני שירות רבים בתחום זה כך שהכמות מקשה על הבחירה. לא כל צלמי המגנטים הם מקצוענים ולכן חשוב לבדוק טוב כמה צלמים לפני שאתם מחליטים סופית. חשוב לפעול לפי הקריטריונים הבאים:

  • צילום מקצועיכל אחד היום יכול לקנות מצלמה ומעבדה להדפסת מגטים ולהכריז על עצמו כצלם מקצועי. בדקו את העבודות שלו באתר או בדף הפייסבוק. כך תוכלו לדעת האם מדובר בצלם מקצועי או סתם חאפר שאין לו מושג מה הוא עושה.
  • מגנטים איכותיים –אל תקנו חתול בשק. בדקו את החומר עליו הצלם מדפיס. ישנם צלמים שעובדים עם חומר זול שמתקמט עוד לפני שהאורח מגיע הביתה, ההדפסה יוצאת באופן גרוע או שהתצלום דוהה מהמגנט אחרי כמה שבועות. אם אתם רוצים שהאורחים שלכם יקבלו מזכרת שתחזיק מעמד זמן רב –  חשוב לדאוג לכן שאתם מקבלים חומר גלם איכותי.
  • כמויות –  חשוב להקפיד על כך שתקבלו כמות שתספיק לכל האורחים. על הצלם להגיע עם מספיק חומר גלם כך שלא ייגמרו לו המגנטים באמצע העבודה.
  • הגדלת תמונות –במספר מקרים האורחים ירצו תמונות מוגדלות, כך שחשוב לדאוג שהאופציה הזו תעמוד לרשותכם.
  • גרפיקה איכותית  –  לא רק הצילום עצמו חשוב אלא גם הגרפיקה שמעטרת אותו. חשוב לדאוג שיש כמה אופציות לבחירת המסגרת ושהיא מתאימה לאירוע הספציפי שלכם.
  • שירות אדיב ומהיר –  במקרים רבים מדובר ב 2 עובדים המספקים את השירות –  צלם והאיש שאחראי על הדפסה. כדי שכל אחד מהאורחים ירגיש בנוח כמו מול כל נותן שירות אחר באירוע,חשוב להקפיד שמדובר באנשים מנומסים ואדיבים. חשוב לדאוג שהם מספקים את השירות במהירות ומצלמים את כל אחד מהאורחים המעוניין בכך כדי שאף אחד לא ירגיש מקופח.