צילום חתונות

צלם חתונות

חיפוש צלם חתונות יכול להיות תהליך מעייף וארוך, אבל כדי לקבל את השירות הטוב ביותר חשוב להשקיע בחיפושים. בכל חתונה חשוב שיהיו 2 סוגי צלמים: סטילס ווידיאו. כיום גם צלם מגנטים הולך ונהיה צלם חובה בכל חתונה – אבל כמובן שזה נתון לשיקול בני הזוג. במקרים רבים אנשים מתפשרים ומסתפקים בצלם אחד שעושה את הכל.  לא מומלץ לעשות זאת מכיוון שכך יתפספסו הרבה רגעים. להלן כמה המלצות שיקלו עליכם את החיפוש ואת קבלת ההחלטות.

חיפוש צלמי חתונות מומלצים

האינסטינקט הראשוני של כל אחד הוא לבקש המלצות מחברים על צלמים. במקרים רבים אנשים פשוט מפרסמים סטטוסים בפייסבוק במטרה לקבל המלצות. זה בסדר גמור, אבל גם במקרה זה חייבים לדעת לבחור נכון.

  • אינטרסים –  חבר שאתם מכירים טוב, תמיד ירצה בטובתכם ולכן הוא לא ימליץ על צלם לחתונה שהיה לו אתו ניסיון לא טוב. לעומת זאת מכר שאתם לא מכירים טוב, יכול להמליץ על חבר או חבר של חבר מבלי באמת לדעת עד כמה הוא טוב. המלצות כאלה יש לקחת בערבון מוגבל כי אולי למכר יש אינטרס שהוא לטובת הצלם ועל חשבונכם.
  • איכות –  לא כל אחד מבין בנושא צלמים לחתונות. מישהו יכול לחשוב שצלם אחד הוא מדהים בעוד שבמציאות הוא לא טוב מיוחד. אל תבחרו צלם מומלץ לפני שבדקתם את תיק העבודות שלו.

חיפוש צלמים לחתונה באינטרנט

כאן החיפוש הוא קשה יותר וכדי להקל על עצמכם מומלץ לצמצם אותו.

  • חיפוש לפי אזורים – אם אתם גרים בישוב כלשהו חפשו לפי אזור בארץ או עיר גדולה. אם אתם גרים בעיר חפשו קודם כל בה. כך יהיה לכם הרבה יותר קל ומהיר להגיע לפגישות ולבחור צלם חתונה.
  • חיפוש לפי נושאים– אם אתם לא רוצים סתם שירות צילום שגרתי ואתם מחפשים משהו מעניין, נסו לחפש לפי נושא. למשל צילום חתונות אומנותי. זה לא משנה אם מדובר בצלמי סטילס או וידאו, נושאים שונים יכולים להפוך את סרט החתונה לרלוונטי למשך זמן רב. סרט שתרצו לחזור אליו.

בדיקות נוספות

צמצמו את רשימת השמות שקיבלת לאחר המלצות וחברים והחיפוש באינטרנט ובדקו כל צלם לעומק.

  • גלריות – חשוב לבדוק את כל הגלריות של הצלם ומכמה שיותר אירועים שאפשר. רצוי לבדוק שהוא יודע לצלם בכל התנאים האפשריים. כמו כך חשוב לבדוק את סרטוני החתונות לדוגמא באתר כי לא כל אחד שיודע לצלם טוב בסטילס הוא בהכרח מומחה צילום חתונהבוידאו.
  • המלצות – לא תמיד ההמלצות באתר הן אמתיות ולכן חשוב לבדוק אותן ולהפעיל שיקול דעת. כמו כן כדאי ליצור קשר אם כמה ממליצים על מנת לברר איתם יותר על אודות הצלם.

פגישה עם הצלם

אין כל צורך להיפגש עם עשרות צלמים. לאחר כל הבדיקות הללו, צמצמו את הרשימה ל 3-4 צלמים שהכי אהבתם וקבעו איתם פגישה. שם חשוב לבדוק את הדברים הבאים:

  • אמינות  –  פגישה בבית העסק חשובה כדי לבדוק שהעסק באמת קיים ושלא נפלתם על חאפר או רמאי.
  • תודעת שירות –  חשוב מאוד להקפיד שהצלם הוא בעל תודעת שירות גבוהה. צלמים חצופים וחסרי סבלנות פוגעים לא רק בחתן והכלה אלא יכולים להפוך את האירוע לחוויה מאוד לא נעימה.

קיראו עוד: 4 דגשים לבחירת צלם חתונה