צילום ברית

בניגוד לחתונה, הברית הוא אירוע הרבה יותר שקט וסולידי. במקרים רבים אנשים מעדיפים לעשות אותו בבית. גם כשהם עושים את האירוע באולם, לרוב האירוע מתקיים בצהריים. ובכל זאת, כמו לכל אירוע אחר, חשוב להזמין שירותי צילום בסטילס לכל הפחות אם לא וידאו. ההשקעה הפיננסית יכולה להיות קטנה יותר באופן משמעותי מאשר חתונה, ובכל זאת לא כדאי לוותר על צלם לברית אשר מנוסה בתחום זה.

צלם אחד או צוות?

את ההחלטה הזאת יש לבצע בהתאם לתקציב שלכם וכמות האורחים. במידה וכמות האורחים היא גדולה מאוד, רצוי להזמין 2 צלמים. במידה ומדובר באירוע קטן ומצומצם שנערך בבית –  אין צורך ביותר מצלם אחד. כאשר אתם מזמינים שירותי צילום חשוב לוודא ששני הצלמים מוכשרים. חאפרים יש בכל מקום. צלם מקצועי יכול להביא אתו סתם מישהו רק כדי לקחת מחיר נוסף על שירות לא מקצועי בכלל. בדקו את העבודות של שני הצלמים כדי למזער את הסיכוי שינסו לעבוד עליכם.

צלם לברית בבית

  • הגעה מוקדמת – בניגוד לאולמות  אירועים המוכרים לכל צלם מנוסה, כאשר מזמינים צלם לברית רצוי לבקש ממנו שיגע לפני האורחים על מנת שיכיר את מבנה הבית מבפנים ומבחוץ, ילמד את תנאי התאורה ועוד. כך הוא יוכל לעבוד בצורה הטובה יותר במקום להיתקל בבעיות בזמן שהאורחים מתחילים להגיע.
  • שימוש בפלאש – רצוי לערוך את האירוע בצהרים ובתנאי תאורה טובים כדי שלא יהיה צורך להשתמש בפלאש. פלאש בתוך בית יכול לעצבן את האורחים כי מדובר במקום קטן בניגוד לאולם אירועים.
  • רגישות – מדובר באירוע רגיש ואפילו מאוד רגיש. לכן חשוב ליצור סביבה נעימה לתינוק. על הצלם לדעת להשרות אווירה נעימה כשהוא מצלם, כדי שלא להלחיץ את התינוק יותר מידי. כמו כן היחס כלפי האורחים הוא לא פחות חשוב.
  • מחיר –  המחיר יכול להיות זול יותר מאשר בעולם. בכל מקרה למחיר יש גורמים שונים המשפיעים עליו כמו כמות הצלמים,  מספר התמונות ועותקים עלDVD   שתקבלו במידה והזמנתם צלם וידאו, ועוד.

צלמים לברית באולם

כאמור, במידה ומדובר באירוע גדול, רצוי להזמין 2 צלמי סטילס וצלם וידאו אחד. לא כדאי להסכים לכך שצלם אחד יצלם גם בוידאו וגם בסטילס. מחרידים הם המקרים בהם צלם וידאו מסתובב עם חצובה ניידת ומצלמת סטילס תלויה מהצוואר  –  זה חובבני והתוצאות יהיו בהתאם.

  • צילום במקומות שונים –  בתחילת האירוע חשוב שצלם אחד יהיה בקבלת הפנים והשני בתוך האולם. אחד התפקידים החשובים של צלם הוידאו הוא לצלם את הברכות. לכן עליו להכיר את האורחים. אפשר להצמיד מישהו לצלם לאורך האירוע, או פשוט לעשות לו היכרות לפני שהאורחים מגיעים. כמובן שלא כל אורח יצא לברך, ולכן חשוב שלא לגרום לאורחים להרגיש שלא בנוח.
  • ציוד איכותי –  כאשר אתם מחפשים צלם לברית, חשוב להקפיד על כך שהם מגיעים ציוד איכותי ומתקדם. אחרת התוצאות עלולות להיות עלובות וכאלה שאף אחד לא ירצה לחזור לראות אותן שוב.
  • עריכה –  הרבה אנשים מקפידים על כל הדברים הנ"ל אבל שוכחים שחשוב לבדוק גם את שירותי העריכה. לכן בקשו דוגמאות לסרטים מוכנים. בתחום זה יש לא מעט חובבנים שגורמים לסרטים להיראות מגוחכים.