מה ההבדל בין החלקה אורגנית לבין החלקת קרטין?

החלקה אורגנית והחלקת קרטין הן שתי שיטות שונות לטיפול בשיער המשמשות להשגת שיער חלק יותר, נטול קירזולים וניתן יותר לניהול. 

כאשר בוחנים כל טיפול להחלקת שיער או החלקה, חיוני להתייעץ עם מעצב מקצועי שיוכל להעריך את סוג ומצב השיער שלך ולהמליץ על הטיפול המתאים ביותר לצרכיך. בנוסף, חיוני לעקוב אחר שגרות טיפול ותחזוקה נאותות כדי להבטיח את אורך החיים של התוצאות ואת בריאות השיער שלך.

מה ההבדל בין שתי הגישות? 

החלקה אורגנית:

מרכיבים: טיפולי החלקה אורגניים משתמשים במרכיבים טבעיים או אורגניים ללא כימיקלים קשים ופורמלדהיד. לעתים קרובות הם מכילים מרכיבים כמו תמציות צמחים, שמנים אתריים וחומצות אמינו.

תהליך: החלקה אורגנית כוללת מריחת תמיסת ההחלקה האורגנית על השיער, ולאחר מכן נאטמת בחום. הטיפול בדרך כלל אינו כרוך בשימוש בחום קיצוני או במגהצים שטוחים.

תוצאות: החלקה אורגנית שואפת להפחית קרזול, להוסיף ברק ולהפוך את השיער לניירות יותר. זה אולי לא מספק את אותה רמת החלקה כמו טיפולי קרטין אבל בדרך כלל עדין יותר לשיער.

החלקת קראטין:

מרכיבים: טיפולי החלקת קראטין משתמשים בפורמולה הכוללת בדרך כלל קרטין (חלבון המצוי באופן טבעי בשיער) ועשויה להכיל מרכיבים וכימיקלים אחרים. טיפולי קראטין מסוימים עשויים להכיל פורמלדהיד או כימיקלים דומים כדי לעזור לנעול את התוצאות.

תהליך: במהלך טיפול החלקת קרטין מורחים על השיער תמיסה עשירה בקרטין ולאחר מכן מגהצים את השיער שטוח בטמפרטורות גבוהות לאטימה במוצר. החום עוזר ליישר ולהחליק את השיער.

תוצאות: טיפולי החלקת קראטין יכולים לספק השפעות החלקה משמעותיות יותר, מה שהופך את השיער למלוטש וישר יותר מהחלקה אורגנית. עם זאת, הם עשויים לדרוש יותר תחזוקה ויכולים להיות קשים יותר על השיער בגלל החום הגבוה והתכולה הכימית הפוטנציאלית.

החלקת שיער אורגנית היא מונח רחב יותר שיכול להתייחס לטיפולי שיער שונים המשתמשים בחומרים טבעיים או אורגניים להחלקת שיער. זה עשוי לכלול גם החלקה אורגנית וגם טיפולים אחרים כמו החלקה יפנית, המשתמשת בחום וכימיקלים כדי ליישר את השיער לצמיתות.

לפרטים היכנסו לבית ספר לעיצוב שיער