איך לבחור פטיפון

בחירה וקנייה של פטיפון יכולות להיות תהליך מרגש, במיוחד אם אתה נלהב מתקליטי ויניל ואודיו באיכות גבוהה. 

להלן מדריך קצר שיעזור לך לקבל החלטה מושכלת:

  1. הגדר תקציב:

קבע כמה אתה מוכן להוציא על הפטיפון. המחירים עשויים להשתנות במידה ניכרת, כך ששמירה על תקציב תצמצם את האפשרויות שלך.

  1. שקול את הצרכים שלך:

חשבו על הצרכים וההעדפות הספציפיות שלכם. האם אתה רוצה פטיפון להאזנה מזדמנת, דיג'יי או איכות שמע בדרגת אודיופיל? השימוש המיועד שלך ישפיע על הבחירות שלך.

  1. מחקר סוגי פטיפון:

ישנם סוגים שונים של פטיפונים, כולל הנעה רצועה והנעה ישירה. פטיפונים מונעי חגורה מועדפים לעתים קרובות לשימוש אודיופילים מכיוון שהם מבודדים את תנודות המנוע מהמגש. פטיפונים עם הנעה ישירה נפוצים יותר בקרב תקליטנים בשל יציבותם ויכולות ההתחלה/עצירה המהירה שלהם.

  1. חפש תכונות:

שקול את התכונות הרצויות בפטיפון, כגון קדם מגברים של פונו מובנים, יציאות USB לדיגיטציה של תקליטים וזרועות צלילים מתכווננות. החלט אם אתה רוצה תפעול אוטומטי או ידני. התכונות ישתנו בהתאם לדגם ולמותג.

  1. בדוק את המחסנית וזרוע הטון:

המחסנית וזרוע הטון משפיעים באופן משמעותי על איכות הצליל. פטיפונים מתקדמים מגיעים לרוב עם מחסניות באיכות טובה יותר וזרועות צליל מתכווננות. חיוני להעריך את התאימות והאיכות שלהם.

  1. בדוק מהירויות ואפשרויות השמעה:

ודא שהפטיפון יכול לנגן גם ב-33 1/3 וגם ב-45 סל"ד (סיבובים לדקה), מכיוון שאלו המהירויות הסטנדרטיות לרוב התקליטים. פטיפונים מסוימים יכולים גם לנגן תקליטים של 78 סל"ד אם אתה אוסף אותם.

  1. נסה לפני שאתה קונה:

במידת האפשר, בדוק את הפטיפון באופן אישי כדי להעריך את איכות הצליל והמבנה שלו. אם אינך יכול לעשות זאת, קרא ביקורות ובקש המלצות ממקורות מהימנים או קהילות מקוונות.

לפרטים היכנסו לכתובת: https://thevinylroom.co.il/