מתקני תצוגה

מה זה בכלל וידאו שיווקי?

בעידן היוטיוב וידאו שיווקי הפך להיות אחד הדברים ההכרחיים והחשובים לפרסום העסק וקידומו. כדי להשיג את המטרה חשוב לדעת כיצד לצלם, להפיק ולערוך אותו בצורה נכונה. וידאו מוצלח יכול להפוך לויראלי ברשתות חברתיות כך שדרכו יהיה ניתן ליצור זרימת לקוחות אדירה לאתר העסק או הדף העסקי ברשתות החברתיות.

מה חייב לכלול וידאו שיווקי?

  • מסר חד ומדויק: לרוב העסקים קטנים ובינוניים אין את התקציב לפרסם בטלוויזיה ולכן וידאו ביוטיוב הוא הפתרון המושלם עבורם. בעוד שבפרסומת האורך הוא 30 שניות, וידאו שיווקי אינו חייב להיות מוגבל בזמן. אבל וידאו ארוך ומייגע לא ישיג את המטרה. הזמן האידאלי הוא בין דקה וחצי לשלוש דקות. המסר חייב לעבור בצורה ברורה וחדה בלי סיפורים מיותרים וללא קלישאות.
  • צילום איכותי: כיום צילום HD  הוא לא מותרות. רצוי לצלם את הוידאו בצורה איכותית כולל סאונד טוב. אחרת הגולשים יעברו לוידאו הבא ולא יטרחו לראות אותו עד הסוף. צילום איכותי יכול להעיד רבות על העסק. כי אם הסרטון לא צולם בצורה איכותית ומקצועית, הצופה יכול לחשוב שמדובר בבעל עסק קמצן או בעסק לא יציב מבחינה כלכלית. מידע נוסף על סרטוני תדמית.
  • עריכה מקצועית: העריכה צריכה להיות מדויקת ורצוי אפילו בסטנדרטים טלוויזיוניים. צלמים רבים מספקים חבילה הכוללת גם עריכה, אבל לא כל צלם הוא גם מומחה לעריכה.מתוך כל חומר הגלם, שיכול להגיע לכמה שעות טובות, על הצלם לדעת לבחור את הרגעים הטובים ביותר. לכן חשוב לדרוש כמה סרטונים שעברו את שלב העריכה כדוגמא מייצגת.
  • דובר מתאים: לא כל אחד מתאים לעמוד מול מצלמה. יש אנשים שזה מביך אותם ופוגע בתוצאה הסופית. לכן חשוב למצוא את האנשים המתאימים ביותר לייצוג החברה באינטרנט. על הצלם להיות גם במאי ולדאוג לכך שהמצולמים יוצגו בו על הצד הטוב ביותר.
  • ערך מוסף ותוכן איכותי: מה יבדיל את הוידאו שלכם מהשאר? תוכן איכותי ומעניין וערך מוסף. סרטונים הכוללים הדרכות, טיפים והדגמות יכולים לעזור מאוד. כך הצופה מרגיש שנותנים לו ערך מוסף ולא רק מנסים למכור לו מוצר כלשהו.

וידאו שיווקי וממותג

בכדי  ליצור בידול מהמתחרים ולעורר רגשות אצל הלקוחות הפוטנציאליים, בנוסף לצילום יש למתג  את הסרטון ע"י הגורמים הבאים:

  • סלוגן: כדי שלקוחות פוטנציאלים יזכרו את העסק כדאי לחבר סלוגן. עסק בלי סלוגן לא משדר מקצועיות. סלוגנים גנריים כמו "הפיצה מספר 1 בעיר" לא יעבדו אל אף אחד. רצוי לתת את העבודה לקופירייטר מקצועי.
  • לוגו: חשוב לשלב את הלוגו של העסק באופן קבוע בסרטון באחת הפינות. כך שלא משנה מאיזה שלב הלקוח הפוטנציאלי יתחיל לצפות הוא יבין באיזה עסק מדובר.
  • הנעה לפעולה: וידאו שיווקי צריך להשאיר את הגולש עם טעם של עוד. לכן חשוב לשלב הפנייה ישירה דרכו לאתר העסק וגם קישור לסרטונים נוספים.
  • לייקים וצפיות: כמות גדולה של לייקים וצפיות חשובה ליצירת מיתוג טוב. הפיצו את הסרטון לכמה שיותר אנשים כדי להגדיל את מספק הצפיות בו והלייקים. הפיצו אותו דרך הפייסבוק, רשימת תפוצה במייל ושלבו אותו באתר.