צילום עצמי (סלפי)

צילום עצמי

צילום עצמי, הידוע גם כסלפי, הפך ממש לתופעה בעידן הפייסבוק והרשתות החברתיות. אפילו הלנה טורנינגשמידט, ראש ממשלת דנמרק, צילמה סלפי עם ברק אובמה ודיוויד קמרון בזמן טקס האשכבה לנלסון מנדלה. כמו כן, אחת הפרסומות  הפופולריות ב 2013 הייתה תחרות צילומי הסלפי בין מסי לקובי בראיינט. במקרים רבים, תמונות שצולמו באופן גרוע מבלי להתחשב במה שנמצא ברקע, הפכו לבדיחה ויראלית בפייסבוק. חשוב לדעת כיצד להצטלם בצורה טובה על מנת למנוע רגעים מביכים.

טיפים לצילום בעזרת מצלמת סמארטפון

  •  לא להצטלם מול מראה: הרבה מאוד צילומים עצמיים נעשים דרך מראה על מנת לצלם את כל הגוף מזווית טובה. אבל אז בצילום רואים את הצלם מחזיק את הסלולרי ומבצע את הפעולה. סלפי בחדר אמבטיה, מעלית או שירותים הוא רעיון לא ממש טוב. הוא  לא מציג אף אחד באור חיובי.
  • לא לשרבב שפתיים: תופעת שרבוב השפתיים בפוזת נשיקה, או בשמה השני הדאק פייס, היא תופעה שמעצבנת די הרבה אנשים ולא ממש מצטלמת טוב. רצוי לוותר על פוזה זו. הדרך הכי טובה להצטלם היא בכלל ללא פוזה אלא בדרך טבעית.
  • לא להשתמש במצלמה החיצונית: אומנם המצלמה החיצונית היא יותר איכותית מהפנימית, אבל הרבה יותר קל להשתמש במצלמה הפנימית כדי להשיג תמונה בה לא רואים יד אוחזת בסמארטפון.
  • רקע:  בדקן מה נמצא ברקע הצילום לפני הפעולה. לפעמים דברים מסוימים אינם נראים במבט ראשון. במבט שני, לאחר שהתמונה כבר שותפה בפייסבוק– מתגלים הדברים המביכים שהורסים את התמונה לגמרי.
  • לבחור את האפשרות הטובה ביותר:  לפעמים, כדי לקבל את התצלום הטוב ביותר, יש צורך בניסיונות רבים. אל תמהרו לצלם ולשתף באינסטגרם או בפייסבוק לפני שאתם  בוחרים את האפשרות הטובה ביותר.

צילום עצמי במצלמה דיגיטאלית

המצלמות בסמארטפונים מאפשרות  צילום ושיתוף מהירים בניגוד למצלמות הדיגיטאליות. אם אתם רוצים תצלום איכותי מבלי שיראו את היד שלכם אוחזת במצלמה כולל האופציה להצטלם מרחוק –  תמיד כדאי להעדיף שימוש במצלמה דיגיטאלית.

צילום נכון בעזרת טיימר/שלט

גם במצלמות הדיגיטאליות הפשוטות מותקן טיימר המאפשר צילום עצמי. זה טוב גם לצילומים משפחתיים. כמו כן, אם יצאתם לטיול בחו"ל ונמאס לכם לבקש כל חמש דקות ממישהו אחר שיצלם אתכם –  זהו הפתרון הטוב יותר עבורכם. אז איך משתמשים נכון באופציה זו?

  • מיקום ומרחק: קודם כל יש לבחור את המרחק והמיקום המתאים ביותר למצלמה. אחרת מה שתקבלו הוא תמונה של השמיים או האדמה או חצי גוף. רצוי לבצע כמה צילומי ניסיון.
  • שטח פשוט ונוח לצילום: צלמו בשטח מישורי בו אין סכנה שהמצלמה תחליק. כמו כן היזהרו שלא ליפול בעצמכם כאשר אתם רצים לתפוס עמדה.
  • בדקו שתנאי התאורה מתאימים: אל תצלמו ישירות מול השמש או במקום חשוך מידי. התמונה לא תצא טובה בשום אופן.
  • שימוש בטיימר עם שלט: זוהי הדרך הטובה ונוחה ביותר לצילום עצמי. בעצרת שלט לוחצים על הכפתור בזמן הנוח ביותר והצמצם משתחרר. בדקו שהטיימר והשלט שאתם קונים מיועד ספציפית לדגם המצלמה שלכם בעת ביצוע קנייה ברשת.