צילום וידאו DSLR

מהו צילום וידאו במצלמת DSLR?

מספר לא מועט של אנשים מקשרים את צירוף האותיות DSLR לסגנון צילום שנוצר בשנים האחרונות..

אגלה לכם סוד קטן. DSLR הוא אינו סגנון צילום אלא סוג של מצלמה (ראשי תיבות של Digital Single Lens Reflex).. זו מצלמה שבעבר הלא רחוק ידעה לצלם צילומי סטילס בלבד!! התפתחות הטכנולוגיה הביאה את המצלמה הזו ליכולות צילום וידאו ברמה מאוד גבוהה עד כי אפשר לומר שמצלמות הוידאו הישנות הפכו להיות נחלת העבר. זאת בגלל הרבה סיבות של איכות, גודל וגמישות העבודה.

להלן וידאו שמסביר מהו צילום בDSLR:

איכות צילום הוידאו השתפרה אלף מונים כאשר התחילו להשתמש בחיישן של מצלמות סטילס עבור צילום וידאו. החיישן בנוי מהרבה יותר פיקסלים ממצלמות הוידאו הישנות, הרגישות שלו לאור מדהימה כך שאפשר לצלם איתה בתנאי תאורה לקויים ולהוציא תוצאות מרהיבות. מעבר לחיישן הדיגיטלי קיימת האפשרות להחליף עדשות למצלמה שלא כמו בעבר שמצלמת וידאו הייתה מגיעה עם עדשת זום אחת שמחוברת עליה לנצח וזהו. השימוש במגוון עדשות פותח לצלם אפשרויות רבות שהיו חסרות לו בעבר ובכל סיטואציה הוא יכול להתאים את העדשה המתאימה על מנת ליצור סצנה צילומית מושלמת.

יתרון נוסף הוא גודל המצלמה.. המצלמות הישנות היו גדולות ומגושמות וכדי ליצור איתם תנועות מסוימות היו נזקקים לכלים גדולים שקשה להתנייד איתם ולכן רק בקולנוע היו רואים את זה.

היום, כשהמצלמה קטנה יותר גם כלי העזר הפכו להיות קטנים יותר וכך הצלם אינו נעזר רק במצלמה אלא גם בכלים חיצוניים וכך חופש הפעולה שלו הרבה יותר גדול.

מאז תחילת השימוש במצלמות DSLR כמצלמות וידאו עלתה המודעות לצילום וידאו אמנותי באירועים והיום ברוב המקרים כבר לא יוצרים סרט מלא לאירוע אלא סרט מקוצר הבנוי מקליפים. צילום חתונה ב-DSLR מאופיין לרוב בצילום של מקטעים. זמן הסרט נע בין 30 דק' לשעה וזאת בגלל שהשימוש עם מצלמה כזו נותן לצלם את מלוא האפשרויות ליצור אמנות אז במקום לצלם את האירוע באופן רציף, הצלם תופס רגעים מעניינים, מרכיב עדשה מתאימה לכל סיטואציה, יוצר תנועות מעניינות וכך אנו מקבלים סרט אמנותי שכיף לצפות בו יותר ויותר.

בימינו כבר יש מצלמות וידאו שאינן מסוג DSLR. הן משתמשות באותה טכנולוגיה אך המצלמה בנויה כך שתתאים יותר לצלמי וידאו.

חברים, אני מאוד מקווה שתרמתי לכם גם כאן, תודה רבה שקראתם ונתראה בפוסטים נוספים שלנו..

קיראו גם: 4 דגשים לבחירת צלם חתונה