מגנטים לאירועים

לימוד צילום

צילום הוא אחד מתחומי האמנות הפופולאריים ביותר ללימוד. כאשר הטכנולוגיה השתפרה והמצלמות הדיגיטאליות נכנסו לתמונה, יותר ויותר אנשים גילו את עולם הצילום והחליטו להתעמק בו. לימודי צילום מקצועי יכולים לפתוח דלות לתחומים שונים כמו למשל אופנה ועיתונות. חלק מהאנשים לומדים את הנושא באופן עצמאי בעוד שאחרים לוקחים קורסים מקצועיים. אלה שממש מעוניינים להשקיע, לומדים לתואר ראשון. חושבים על לימוד צילום? להלן כמה טיפים שיעזרו לכם להבין את הנושא טוב יותר וכיצד לגשת אליו.

לבחור את הדרך

כאמור צילום אפשר ללמוד במספר דרכים.  לכן חשוב לבחור את הדרך הטובה ביותר עבורכם. אם אתם לא מסתדרים בכיתה, אולי מוטב לכם ללמוד עם מדריך פרטי או ללמוד לבד דרך ספרים ומידע באינטרנט. מצד שני, אם אתם רחוקים מלהיות הטיפוס האוטודידקט, ואתם חייבים מסגרת, לימודי תואר ראשון יכולים להתאים לכם. ניתן ללמוד צילום כנושא המרכזי או כמסלול באחד מבתי הספר לתקשורת בארץ. אם אתם יותר בעניין של קורס קצר עם הרבה תכלס – יש בארץ מספר בתי ספר מקצועיים לצילום, בדגש על שילוב בין תיאורה לפרקטיקה, עם מספר מפגשים בהם יוצאים לצלם בשטח וליישם את השיעורים הנלמדים. לרוב מדובר בקורסים שאורכים מספר חודשים כאשר מתקיים שיעור אחת לשבוע.

לבחור תחום צילום

אם אתם מתעניינים בנושא לימוד צילום על מנת להתפרנס ממנו בעתיד, רצוי שתנסו למצוא את הנישה שלהם בתוכו. ישנם מגוון תחומים: צילומי אירועים, טבע קטלוגים ועוד. עולם הצילום מהווה חלק מרכזי מהתקשורת כמו גם מעולם הפרסום ויחסי הציבור. כמו כן צלמים רבים הם למעשה אמנים שמציגים בתערוכות ומוכרים את העבודות שלהם. אם אתם פשוט אוהבים צילום אבל עדיין לא סגורים על הנישה, יכול להיות שתגלו אותה כבר בשנה הראשונה ללימודים וגם זה בסדר.

מה חשוב לדעת כאשר לומדים צילום

  • היסטוריה: כדי לבנות בניין יציב צריך לבנות קודם כל את הבסיס. לכן חשוב לדעת הכל על עולם הצילום החל מהמצלמה הראשונה –קמרה אובסקורה –  ועל למצלמה המשכללת ביותר שניתן להשיג כיום. כמו כן חשוב להבין את התפתחות הצילום במדינות שונות. מושגים כמו הזרה, סטודיום ופונקטום יעזרו לכם להבין טוב איך לתפוס את הרגע הנכונים בצילום, הרגע שעושה את ההבדל בין סתם תצלום ליצירת אמנות.
  • ציוד: אחת הסיבות בזכותן אנשים מרגישים שהם צריכים לימודי צילום מקצועי נובעת מכך שהם לא מבינים דבר בבחירת העדשות הנכונות כמו גם ציוד ליצירת תאורה מתאימה. הציוד הוא מגוון, ישנם לא מעט יצרנים ולכל סוג צילום מתאים ציוד משלו. הלימודים עוזרים לעשות סדר בדברים.
  • פרקטיקה: כאשר אתם בוחרים מוסד ללימודי צילום יש לבדוק ששמים בו דגש על הפרקטיקה. אומנם תאוריה היא דבר חשוב, אבל ללא ניסיון מעשי לא באמת תוכלו להפוך לצלמים מקצועיים. לכן שיעורי בית, פרויקטים וסדנאות הם חלק חשוב בלימודים.

שיווק עצמי וחיפוש עבודה

רוצים להתמקצע בעולם הצילום? אל תחכו שהעבודה תגיע אליכם –  חפשו אותה. במקרה ובחרתם בלימודים אקדמיים, מומלץ להתחיל לחפש עבודה כבר בשנה הראשונה. אומנם אין לכם מספיק ידע וניסיון, אבל אם בחרתם ללמוד צילום סימן שיש לכם כבר בסיס כלשהו הכולל כשרון והבנה. גם אם אתם חולמים להיות הזיו קורן הבא, אל תהססו לקחת עבודות מזדמנות כמו צילומי מגנטים או אירועים כדי לקבל ניסיון. הרי אף אחד לא מתחיל מהפסגה. כאשר תרגישו מוכנים התחילו לשווק את עצמכם. אתר או בלוג צילום הינם חיוניים כמו גם דף פייסבוק עסקי.