צילום אירועים

יום כיף בצילום חוויתי למטרת גיבוש

מעבר ל"סלפי"

בני נוער אוהבים לצלם ולהצטלם. התיעוד העצמי נעשה כל-כך קל ופשוט דרך מצלמת הסמארטפון, שאין פלא שה"סלפי" השתלט על העולם. לעתים, המבוגרים שבנינו עלולים לראות בכך משהו שטחי ורדוד, אולי אפילו נרקיסיסטי. אך למעשה, מאז ומתמיד בני נוער רצו להנציח את הרגעים המשמעותיים האלה בחייהם, של צמיחה והתבגרות, בין אם בכתיבת יומן, נגינה וכמובן – בצילום. בני נוער גם אוהבים להיות ביחד, לבלות ולצבור חוויות. החברים מעודדים אותנו בתקופות הקשות יותר, ונותנים לנו להעריך את התקופות היפות של הנעורים. צעירים רוצים לתעד את החברויות שלהם, ובצדק! הרי אף אחד לא נשאר צעיר לנצח, אבל פעמים רבות נדמה שהתיעוד נעשה רק לשם התיעוד, ומעטות התמונות אשר ילוו אותם להמשך, תמונות שתפסו בעדשה רגעים וחוויות שהם ינצרו באמת. איך הופכים את הצילום ואת הצילום הסלולרי למשהו מעבר? פעילות גיבוש לנוער בצילום חוויתי נותנת התנסות כייפית ומגבשת עם חברים מול המצלמה וגם מאחוריה.

סדנאות גיבוש לנוער, דרך העדשה

פעילות הגיבוש לנוער מועברת על-ידי צלם מקצועי, ותתחיל בהסבר קצר על הצילום על סגנונותיו השונים. לאחר מכן, נקבל טיפים לצילום, גם במצלמת הסמאראפון הפשוטה, לשיפור רמת הצילום והקומפוזיציה של כל תמונה, ללא קשר לאמצעי הצילום שיש לנו באותו הרגע. אחר כך יתחיל החלק הכייפי באמת של סדנת הגיבוש, בו המשתתפים יוכלו לעמוד מאחורי המצלמה המקצועית בסטודיו, וצלם זה את זה. כמו כן המשתתפים יוכלו להצטלם ביחד ולחוד על ידי צלם מקצועי. התמונות המתקבלות הן תמיד ברמה גבוהה, מחמיאות, מקצועיות, וחשוב מכל כייפיות! התמונות מהוות מזכרת מהחוויה הכייפית והמשמעותית של סדנאת הגיבוש, תמונות שכיף להסתכל בהן שוב ושוב.

מתי ולמה צריך פעילויות גיבוש לנוער?

סדנאות גיבוש לנוער יכולות להוות מסיבת יום הולדת אינטימית ומושלמת כמעט לכל גיל. בפעילות הגיבוש לנוער המשתתפים לוקחים כולם חלק שווה, וכל אחד ואחת תורמים קצת מהמגע ומהכישרון המיוחדים להם. תוך שיתוף פעולה ופירגון אפשר ללמוד הרבה אחד על השני, וליצור רגעים נפלאים שלא ישכחו. כולנו מכירים ערבי גיבוש מטעם העבודה או הצבא. סדנאות שהן כייפיות ומעניינות, אבל בסופו של דבר, מטרתם לשפר ביצועים ב"שטח",  ולהגביר את היעילות בעבודה השוטפת. בפעילות גיבוש לבני נוער, יש למארגן את הזכות והפריווילגיה לבחור עם מי לבלות ואיך ובלי "מטרה" מעבר לליהנות ביחד, לצחוק, ולבלות עם החברים הקרובים ביותר, ובסדנאות הצילום – גם לשמור מזכרת נפלאה.