צילומי החתונה

טיפול בכלי גינון – המדריך המלא

לכל גנן יש כלי עבודה שונים ומשונים לטיפול בגינות – יש כלי עבודה ידניים, מסורתיים כמו של פעם – את, מכוש, טוריה, מזמרה וכן הלאה, אבל יש גם כלי גינון מוטוריים, כמו מכסחת דשא, מפוח, חרמש ועוד. בכל מקרה, אם אתם כבר קונים בכלי עבודה מקצועיים לגינון, כדאי שגם תדעו איך לשמור עליהם – כדי שישרתו אתכם היטב לעוד שנים ארוכות.

 

תחזוקת כלי גינון מוטוריים

לצורך תחזוקה שוטפת של כלי גינון מוטוריים יש להתייחס לשלושה גורמים:

  1. שימוש נכון בכלי, לפי הוראות היצרן, מתוך היכרות של היתרונות והחסרונות של כלי עבודה שונים, מוצרים על ידי יצרנים שונים. בנוסף, שימוש זהיר בכלי, כדי להבטיח שלא יגרם לו נזק מיותר, בגלל מפגש בלתי זהיר עם אבנים, כבלי חשמל, צינורות ועוד.
  2. חשוב לאחסן את הכלי בתנאים טובים, כאשר הוא לא נמצא בשימוש. כך תגנו עליו מפני פגעי מזג האוויר, מפני נזקי אבק, לחות, מליחות ליד הים, הצטברות קורוזיה ואפילו תאונה, או גניבה.
  3. שמירה על ניקיון הכלי על ידי שימוש בחומרי ניקיון מתאימים, הקפדה על תדירות גבוהה יחסית ושימון חלקים שונים של הכלי, בעיקר לקראת תקופה ארוכה של אחסון ללא עבודה.

 

תחזוקת כלי גינון ידניים

כאן ההנחיות פשוטות יותר, אם כי כדאי לבצע אותן באופן יסודי ככל הניתן, לתוצאה אופטימלית. כלי גינון ידניים צריכים שימון מדי פעם, בעיקר כאשר מדובר על כלים כמו מזמרה.

באותה מידה, הם זקוקים לחיטוי וניקוי – לעיתים קרובות ככל האפשר, כדי למנוע העברת וירוסים, מחלות ופטריות בין הגינות והצמחים השונים.

 

לסיכום, תחזוקת כלי גינון היא לא עניין מורכב, במיוחד אם מקפידים לעשות אותה מהשימוש הראשון. למידע נוסף, ייעוץ והצעות מחיר – פנו אל ויליג'ר כלי עבודה!