הערכת תמונות ופסלים

אומנות היא תחום אשר הפריטים הנמכרים בה יכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד, במידה והם אכן פריטים מקוריים של האומן אשר יצר אותם. בעולם האומנות ישנם לא מעט מקרים של תמונות מזויפות של אמן כלשהו אשר נמכרו למוזאונים או לחובבי אומנות שונים. לא קל לזהות את המקוריות של תמונה, פריט או פסל של אומן מוכר המוצעים למכירה ולכן, בטרם רוכשים תמונות או פסלים של אומנים מוכרים המוצעים למכירה, יש לוודא באופן הכי מוחלט שניתן כי היצירה הינה יצירה מקורית של האומן וכי היא שווה את הכסף אשר דורשים עליה.

כיצד מתבצעת הערכת תמונות ופסלים

הערכת תמונות ופסלים היא תהליך המתבצע על ידי אנשים אשר עוסקים בתחום הערכת אומנות. תהליך זה איננו תהליך קל. כאשר art-1659450__340[1]מדובר בהערכת אומנות בישראל- הדבר פשוט יותר. אולם, כאשר מדובר ביצירות בינלאומיות הדבר הופך להיות מורכב יותר ותהליך זיהוי היצירה, חתימת היוצר והווידוא כי מדובר ביצורה מקורית הינו תהליך מורכב יותר. האדם אשר עוסק בתחום הערכת תמונות ופסלים, חייב לוודא ראשית כל כי מדובר בחתימתו של יוצר היצירה ולא בחתימה מזויפת, כמו כן, יש לוודא בדרכים שונות הגובלות אף בבדיקות מעבדה מיוחדות, כי מדובר ביצירה אמיתת. מכיוון שהערכת תמונות ופסלים זוהי עבודה מורכבת ומסובכת גם עבור המומחים ביותר בתחום זה, חשוב מאוד שלא להתפשר על אנשי מקצוע חובבנים המציעים את שירותיהם עבור הערכת שווי של חפצי אומנות שונים

מתי חשוב להיעזר במעריכי אומנות

כאשר אתה מעוניין לרכוש פסל או תמונה מקורית של אמן כלשהי, המוצעת למכירה, חשוב מאוד שתבדוק היטב האם מדובר ביצירה המקורית בטרם אתה רוכש אותה. אנשים רבים נפלו בפח של רכישת יצירות מזויפות בסכומי כסף גדולים מאוד. לכן, אין לבצע תהליך רכישה הגובל בסכומים גדולים באופן עצמאי, אלא חשוב להגיע עם מומחה בתחום אשר יוכל לבצע זיהוי ראשוני של היצירה ולאחר מכן, לאחר קבלת אישור מהאדם שמוכר את היצירה, לערוך בדיקה קפדנית ומדוקדקת יותר שתספק מידע אמין לגבי מקוריות היצירה.