מצלמות הכותל בשידור חי

מצלמות הכותל בשידור חי – קדושה אונליין

זה לא סוד גדול שבמהלך עשר-עשרים השנה האחרונות, מנסים אנשי הדת בכל העולם, למצוא דרכים כיצד להתחבר ולהיקשר אל אנשים אשר פחות מחוברים אל הדת או כאלה שנעים בין דת למודרניות, ולא יודעים במה לבחור וכיצד לשלב בין השניים.

המאבק הגדול הוא כמובן מול האינטרנט שנכנס לכל פינה ולא פעם אנשים מוצאים בו מפלט ותשובה לשאלות שבעבר הדת ענתה עליהן או איפשרה שלא לשאול כלל. יחד עם זאת, האינטרנט גם מאפשר לאנשי הדת לבצע דברים שיכולים לחבר יותר ויותר אנשים, בין אם כאלה שנמצאים הרחק ממקום האמונה הפיזי וכן הרחק ממנו מבחינה רוחנית.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של מצלמות הכותל המערבי. הרעיון של מצלמות אלו הוא פשוט, מצלמות הכותל מעבירות בשידור חי את מה שמתרחש בכותל, במשך כל שעות היממה לכל אחד בעולם. לא משנה אם מדובר במישהו שחי בישראל, ארה"ב, אירופה או כל מקום אחר. כל אחד יכול להדליק את המחשב, לפתוח מסך, להתחבר לאתר הכותל ותוך זמן קצר לגלות מה קורה במקום. זה פשוט וקל. לעיתים זה דורש חיבור אינטרנט מהיר וסבלנות, אך מדובר כבר בדברים שהם טכניים, עצם זה שהמצלמות נמצאות שם ומשדרות, זה מספיק.

מה המשמעות של מצלמות בכותל

המשמעות והרעיון של מצלמות בכותל הם די ברורים. אנחנו יכולים להיכנס לאינטרנט בכל שעה ולראות מה מתרחש בכותל. זה יכול להיות בימים רגילים וזה יכול להיות בימים בהם נערכים אירועים מיוחדים, כמו לבקש סליחות לפני יום כיפור ועוד.

המטרה של המצלמות הוא לחבר כל אחד בעולם לכותל המערבי, גם אם מדובר ביהודי שחי ביבשת אחרת, גם אם מדובר בישראלי שמתגורר באילת ואין לו אפשרות להגיע לכותל לעיתים תכופות, זה נכון לגבי כל אחד, בכל שעה ובכל זמן.

עצם זה שאפשר לראות מה מתרחש בכותל בכל רגע, עוזר לחבר אנשים למקום, וכך באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, אמצעים של המאה ה-21, אפשר להתחבר אל קדושת המקום, מקום היסטוריה בן אלפי שנים.