צילום הריון

צילום הריון הוא נושא יחסית חדש בעולם הצילום. רק בעשורים האחרונים זה הפך לממש טרנד, כולל סלבריטאיות שמופיעות על שערי מגזינים עם בטן הריונית. לפני 30 שנה דבר כזה היה יכול להיחשב לשערורייה. בעידן הרשתות החברתיות והמצלמות הדיגיטליות זה כבר הפך להיות עניין שבשגרה. ובכל זאת, מדובר בנושא די רגיש, כך שחשוב לבחור את הצלם הנכון.

תמונות הריון מוצלחות

על מה כדאי לשים לב לפני שמתחילים להצטלם?

  • רגש: זוהי הוא מילת המפתח כאשר מדובר בתמונות הריון, הן מצד הצלם כלפי המצולמת והן מבחינת מה שהתמונות אמורות להביע חשוב לשים דגש על רגש. תמונת הריון צריכה להציג את אהבת האם כלפי המצב בו היא נמצאת וכמובן כלפי התינוק שלה.
  • צלם סבלני: למרות שזה מתרחש ביוזמת האם, צילום הריון יכול להיות בשבילה מצב לא נוח ולא נעים. תפקידו של הצלם הוא לגרום לאם להרגיש נוח בסטודיו שלו. לכן עליו לנהוג בסבלנות ובאדיבות כדי לקבל את התמונות הטובות ביותר.
  • האם כדאי להצטלם בעירום? חלק מהנשים מצטלמות בעירום מלא. אבל האם זה מומלץ? התמונות הללו יהיו רלוונטיות רק לבני הזוג –  הרי הם לא יראו אותן למשפחה ובטח כשהתינוק יגדל הוא לא ממש ירצה לראות אותן. לכן מומלץ להצטלם בנוסף, בעירום חלקי או כאשר רק הבטן חשופה.
  • לבוש: בין אם האם בוחרת להצטלם עם בטן חשופה או בבגדים, ללבוש יש משמעות גדולה שכן תמונות עם הבגדים היומיומיים לא ממש ייצאו יפות. מצד שני אין טעם להתגדר יתר על המידה. רצוי לבדוק אם לצלם יש בגדים מתאימים למצב או לדאוג מראש להגיע עם הבגדים המתאימים.

צילום שלבי הריון

מכיוון שהריון הוא תהליך ארוך, אפשר ללוות את התהליך מתחילתו ועד סופו. החל מהרגע הראשון בו מתחילים לראות את בטן ועד לחודש התשיעי. אפשר להגיע לסטודיו חודש אחרי חודש. כדי לקבל תמונות של התפתחות ההיריון, רצוי להצטלם באותם בגדים ועם אותו הרקע.

טיפים לצילום הריון

  • טיימינג: רצוי לא להגיע סמוך לתאריך בו אמורה להיות הלידה כדי לא לקחת סיכונים מיותרים. עדיף שלא לעשות זאת מאוחר יותר מהחודש השמיני.
  • להגיע עם בן הזוג: זאת אמורה להיות חוויה טובה ונעימה, אפילו שהיא קצת חודרת לפרטיות. רצוי להגיע עם בן זוג שיתמוך.
  • לשלב את הילד/ה בתמונה: אם יש לכן ילד או ילדה קטנה שמבולבלים מהעובדה שהם עומדים להפוך לאחים –  שלבו אותם בתהליך הצילומים. הם יכולים לנשק את הבטן או לשים עליה את האוזן. תנו לצלם לביים אתכן.
  • להיות מקוריים: משנה לשנה יותר ויותר נשים מצטלמות בזמן הריון. על מנת לקבל תמונות ייחודיות, רצוי לבדוק כמה שיותר תמונות באתרי צלמים כדי לא לקבל תמונות בנאליות או כאלה שחוזרות על עצמן. כדאי לשלב את עולמכן האישי בתמונות ולחשוב ביחד עם הצלם על נוף/רקע מתאימים לנושא ואולי אפילו לצאת מהסטודיו.

לחשוב על העתיד: אם אתן רוצות שהתמונות ישרדו לנצח, תחשבו מה יחשוב הילד כשהוא יתבגר ויראה אותן לראשונה. אם התמונות יביכו אותו –  הוא יתבייש בהן.