צילום 360

צילום 360 מעלות – מתי זה נחוץ?

צילום סרט ב-360 מעלות מסייע להשיג תיעוד מלא וממשי של כל מה שאנחנו מצלמים באותו הרגע. בשונה מצילום רגיל בו אנו נחשפים לתמונות בהתאם לזוויות שהצלם בוחר ובהתאם לתהליך העריכה, כאן התהליך נעשה תוך שימוש בסרט וידיאו שעובר עריכה או באמצעות תמונת סטילס אחת. היום בתור בעלי עסקים, בעלי חברות או פרילנסרים אנו עושים שימוש בטכנולוגיית צילום סרט ב360 מעלות במטרה ליצור מצב בו אנו מציגים בצורה מרשימה את כל האזור המצולם.
שיטת צילום זו מאפשרת לנו לתעד נסיעה, טיסה, נופים, תהליכים המתרחשים במקביל בתוך ארגון או מפעל מה שמאפשר להכניס את הצופה ממש אל תוך החוויה ולהרגיש כאילו הוא חלק בלתי נפרד ממנה.

צילום סרט ב360 מעלות זוויות לפי בחירה

יתרון נוסף ולא פחות חשוב של צילום סרט ב360 מעלות הוא במתן האפשרות שלנו להציג בפני הצופה סימנים מיוחדים (חצים) שמראים לו כי הוא יכול לצפות בזוויות נוספות בסרט או בקליפ. למעשה, זה בעצם הופך את הצופה לפעיל, יוצר עניין בתהליך הצפיה והופך אותו לאקטיבי ואף מחדד את סקרנותו.

צילום סרט ב360 מעלות דגשים חשובים

לא כל צלם יכול לעשות הפקת סרט ב-360 מעלות. התהליך דורש עבודה עם מספר מצלמות במקביל אשר יושבות על התקנים מיוחדים ובמרווחים שווים אחד מהשני. למעשה, כל מצלמה מתעדת קטע מסוים כאשר קיימות נקודות החופפות זו לזו. את המצלמות חשוב להתקין מעל ומתחת להתקן. התהליך מתבצע באמצעות שימוש בתוכנת עריכה המאפשרת לחבר את כל הזוויות אחת עם השניה וליצור מצב שבו אנו רואים את הסרטון ב360 מעלות באופן רציף . כמובן שניתן לשלב בתוך הסרט כל מיני אפקטים ומסרים שיווקיים בהתאם לצרוך.