סרטון הדרכה – למה משתלם לנו להכין סרטון כזה?

באופן עקרוני, כשאנחנו רוצים להעביר הדרכה בנושא מסוים, בין אם זה על מוצר, שירות או על כל דבר אחר, סביר להניח שאנחנו נבחר להשתמש בטקסט מודפס או במצגת אותה נציג בפני האנשים שאמורים לקבל מאיתנו את ההדרכה.

שני הכלים הם נוחים ומאוד פשוטים לביצוע, פשוט להשתמש ולהעביר איתם הדרכה לקהל היעד, אך הם מאוד מוגבלים ביכולות שלהם. הרי אם אנחנו מציעים חוברת הדרכה, זה אומר שמי שמקבל אותה מאיתנו יצטרך לקרוא ואנחנו סומכים על היכולת שלו להבין את מה שמופיע בחוברת. מי שאין לו יכולת מקצועית או אחרת, עלול למצוא את עצמו בבעיה.

מצגת היא אומנם כלי קצת יותר מתקדם, אך גם הוא יכול להיות סטטי בצורות מסוימות וזה עלול לפגוע ביכולת שלנו להעביר את המסר לקהל היעד שלנו. בפרט זה נכון, אם אנחנו בעצמנו לא יודעים להעביר את המצגת כמו שצריך לקהל. בין אם מדובר בקהל חי או כאשר אנחנו שולחים את המצגת במייל אל קהל היעד.

 

סרטון הדרכה זה הפתרון עבורנו

הפתרון הטוב ביותר עבורנו הוא סרטי תדמית. מדובר על סרטון קצר שיכול להעביר את המסר שאנחנו רוצים בצורה ויזואלית, באופן הכי פשוט שיש. נניח מדובר על מוצר שאנחנו רוצים להדריך אודות השימוש בו.

ברגע שאנחנו משתמשים בסרטון, אז יש לנו אפשרות להציג את כל האופציות שעומדות לרשות המשתמשים, אנחנו יכולים להציג מה בדיוק המוצר עושה, איך עובדים איתו ועוד. יצירת סרטי תדמית או הדרכה זה הכלי פשוט והכי נוח לעבודה, גם עבורנו בשביל לחסוך טעויות ואי הבנות, וגם בשביל קהל היעד שיכול לצפות בסרטון, לחזור על קטעים לא מובנים, ולבצע את הפעולה במקביל לסרטון.