שביל ישראל

Google Street View ממפים של שביל ישראל!

כמעט אין מי שלא מכיר את הפרוייקט של גוגל – Street View. מדובר במיפוי של צילומים אמיתיים של אלפי ערים בעולם, כולל בישראל. הפרוייקט התחיל בישראל לפני מספר שנים, תחילה בערים מרכזיות, והיום כולל מיפוי מצולם כמעט של כל ערי ישראל. בנוסף, גוגל מרחיבים את הפרוייקט גם לאתרי טבע ומורשת עולמיים, ובקרוב נוכל ליהנות גם ממיפוי מצולם של שביל ישראל.

למידע נוסף על הפרוייקט:

כל מי ששמע את צירוף המילים "שביל ישראל" ולא בטוח במה מדובר – לפניכם קצת רקע על הנושא.

שביל ישראל – הקטעים היפים ביותר

שביל ישראל הוא אחד הפרויקטים הגדולים ביותר שנעשו במדינת ישראל. כאן מדובר על שביל הליכה ארוך מהקצה הצפוני של המדינה ועד הקצה הדרומי שלה. שביל שעובר בכל מקטעי הדרך היפים ביותר בישראל.

שביל ישראל- כל מיני שבילים

כל אחד צריך להגיע להחלטה האם הוא מעוניין לטייל באמצעות שביל ישראל באזור מסוים בארץ או שמא הוא מעוניין לפסוע במשך ימים מצידה האחד של המדינה לצידה האחר. חלק מהנקודות החשובות אותן יש לדעת טרם תחילת ההליכה במקטע בו בוחרים הם:

  • מלאך שביל- בשביל ישראל יש מלאכים. תפקיד המלאך הוא לדאוג למטיילים. תפקידי המלאך יכולים להיות הנחת מים בכל מיני מקטעים של השביל עבור ההולכים בו, ארוחה למטיילים, אירוח לקפה, לינה ללילה של מטיילים בבית המלאך ועוד.
  • רשימת טלפונים- תמיד יש לצאת למקטעי הדרך של השביל עם מספרי חירום למקרה של בעיה.
  • הטמנה- יש אפשרות ללכת בשביל ישראל בלי לסחוב משקל מאסיבי של מים. המלאכים מטמינים מים בתוך האדמה ומדי מקטע ניתן לחפור, להוציא את המים ולשתות.

 

קטעים מומלצים בשביל ישראל

יש המון מקטעים יפהפיים בשביל ישראל והדבר הראשוני החשוב ביותר הוא לבחור את אותו אזור בו אתם מעוניינים לטייל ורק לאחר מכן את אותם מקטעי הליכה במסגרת שביל ישראל שמשתייכים אל אותו אזור:

  • תל חי- כאן מדובר על מקטע הדרך מתל חי לתל דן. זהו הקטע הצפוני ביותר על השביל. קטע שעובר בין החצבאני לדן ומלווה בנחל דן שעובר בתל דן ובנוף יפהפה.
  • ערד- מסלול נוסף ויפהפה שמייצג את דרום ישראל הוא המקטע בין ער להר עמשא. כאן תוכלו לבקר באתר הארכיאולוגי של תל ערד בו יש העתק של בית המקדש, מעבר ביישוב היפהפה פאלחי, עליה במדרגות שלהר העמשא והנאה מרובה מהתצפית של הערים ערד ובאר שבע.

לסיכום, שביל ישראל מאפשר לכל אחד מאיתנו ליהנות מישראל היפה דרך הרגליים ולהתחבר אליה מחדש בכל גיל.