צילום עיצוב פנים

צילום עיצוב פנים – איך עושים את זה נכון?

כל תמונה שאנחנו בוחרים לצלם, תושפע מפרטים שונים כאלה ואחרים. בין אם אנחנו בוחרים לעמוד בנקודה כזו או אחרת, על מנת לצלם, הרי שהמיקום, הזווית, ישפיעו על התוצאה הסופית בצורות שונות. אנחנו צריכים לשים לב היטב, איך אנחנו מצלמים ומה התוצאה שאנחנו שואפים אליה. 

בפרט זה נכון כשאנחנו בוחנים צילום עיצוב פנים. אם אנחנו רוצים לצלם מבנה מסוים או חלל ספציפי, אז עלינו לבחון היטב את המקום בו אנחנו עומדים ואת האופן בו אנחנו מצלמים את הסביבה. 

לכן, כשאנחנו מזמינים צלם שמתמחה בצילום עיצוב פנים שיבצע עבורנו סט תמונות או להבדיל, כשאנחנו מתבוננים על תמונות מסוימות, אז עלינו להתייחס היטב לזווית ממנה התמונה צולמה, כאשר זה בוצע ועד כמה זה יכול להשפיע על התוצאה. גם אם מדובר בתמונה שאין לנו כוונה לעשות בה שימוש, עדיין חשוב שנדע לבחון אותה היטב, בשבי שנדע לזהות את היתרונות והפגמים שלה. 

מה יכול להשפיע על צילום עיצוב פנים

בראש ובראשונה, כמו שציינו, הזווית ממנה מצולמת התמונה, וכמובן גם המרחק ממנו עומדים ביחס לדברים מסביב. אם עומדים בנקודה מאוד מרוחקת, סביר להניח שזה ייראה אחרת מאשר אם עומדים קרוב. 

שנית, הרזולוציה של הצילום וכן אופי "התיקון" שעושים לצילום כמו צילום אדריכלות לאחר מכן. יש לא מעט צלמים שמבצעים עבודות תיקון מתוך כוונה להציע תמונות הרבה יותר "שלמות" ללא פגמים. זה יכול לפחות באותנטיות של התמונה, אך יש מקרים בהם זה משתלם. 

שלישית, באופן טבעי עולה שאלה מה בדיוק מצלמים. האם הצילום כולל אך ורק את המבנה או אך ורק חלל מסוים, או שמתייחסים באופן ספציפי לנקודה כזו או אחרת, כולל ריהוט, ופריטים אחרים.