צילום מוצרים

דרוש צלם

מחפש צלם? רוצה מומחה שיצלם את האירוע המתוכנן באופן מקצועי, אומנותי ומיוחד? את המסע צריך להתחיל ע"י בדיקת כמה שיותר אתרים ודוגמאות של צלמים מקצועיים ומנוסים באינטרנט. ישנם לא מעט צלמים שהם לא באמת מקצועיים. בין אם דרוש צלם לעבודה קטנה או אחד לצורך משרה קבועה, כדאי להפעיל שיקול דעת ולהתייעץ עם לקוחות קודמים כמו גם מומחים בצילום.

חיפוש באינטרנט

רצוי למצוא צלם אשר מתמחה במטרה לשמה יש צורך בשירותיו. ישנם צלמים אשר מתמחים בכמה תחומים ובמצב כזה חשוב מאוד לבדוק את תיק העבודות בכל אחד מהם. כאשר אתם מחפשים צלם בגוגל יש לבדוק את הדברים הבאים:

  • גלריה / תיק עבודות: כל צלם שמכבד את עצמו ישלב גלריה באתר המהווה למעשה את תיק העבודות שלו. מומלץ לבדוק כמה שיותר תצלומים מכל הסוגים. בין אם יש צורך בצלם וידאו או סטילס, חשוב לבדוק את התצלומים לעומק כמו גם את סרטוני הוידאו ולהתייעץ עם אנשים נוספים.
  • המלצות: חשוב מאוד לבדוק את קטגורית ההמלצות באתר ולדעת להבדיל בין המלצה אמתית למפוברקת. במקרים רבים ההמלצות מגיעות עם מספר טלפון או מייל ליצירת קשר. כדאי ליצור קשר עם הממליץ ולקבל המלצה מפורטת יותר ממנו.
  • בדיקת פייסבוק: במקרים רבים פייסבוק מהווה מקום אמין יותר לקבל חוות דעת על הצלם. כדאי לבדוק את התגובות על הקיר. גם אם יש כמה תגובות שליליות –  יש לבדוק את מהות התלונה וכיצד היא טופלה.
  • מחיר, מבצעים והנחות: במקרים רבים צלמים מציעים מבצעים והנחות במסגרת השירות. כדאי לשים לב להנחות שנותנות את מה שדרוש ולא מבצעים שגורמים לקבלת שירות בחצי מחיר שאין בו כל צורך. מבצע כמו צלם שלישי בחצי מחיר הוא לא בדיוק מבצע יעיל כאשר מדובר בצילום אירוע קטן.

מפגש עם הצלם

בגלל חוסר זמן, במקרים רבים אנשים מזמינים צלמים מבלי להיפגש איתם. אם אתה מחפש צלם, אל תסתפק בשיחת טלפון או התכתבות במייל. מומלץ להגיע למשרדו כדי להכיר את אופיו. לא משנה מה המטרה לשמה אתה זקוק לצלם –  תודעת שירות צריכה להיות אחד הדברים החשובים ביותר לבעלי מקצוע בכל תחום. הם צריכים להיות אדיבים ומנומסים על מנת שיהיה ניתן לעבוד איתם לטווח ארוך.

עוד קריטריונים חשובים

  • ניסיון: כאשר מדובר בפרויקטים מורכבים רצוי לבחור צלם שיש לו לפחות ותק של שלוש שנים. אחרי פרק זמן זה, סביר להניח שהוא כבר נמצא לאחר שלב הטעויות וצבר לא מעט ניסיון.
  • ציוד מתקדם: איכות הציוד חשובה מכיוון שהיא משפיעה על התוצר הסופי. בדקו שמדובר במצלמות איכותיות ושיש לו את הציוד המתאים לצלם בכל מצבי התאורה.
  • זמן אספקה:  פרסמת מודעת דרוש צלם לאירוע? חשוב לקבוע אתו מראש מתי תקבל את התמונות מוכנות לאחר יום הצילומים. אפשר גם להכניס סעיף פיצויים במידה והוא הפר את ההבטחה.
  • מחיר הוגן תמורת העבודה: לאחר שלב השוואת המחירים סביר להניח שתגלה שיש צלמים שגובים מחיר יקר יותר מאחרים באופן משמעותי. אין זה אומר שהם גנבים, אך חשוב לבדוק שהמחיר מוצדק ושאתה מקבל תמורה הולמת תמורת המחיר. אם 2 צלמים נותנים שירות באותה הרמה, אבל אחד מהם דורש מחיר כפול, איך כל סיבה להיות הלקוח שלו.