צילום אירועים

החשיבות של גיבוי לצלמים מקצועיים

צלמים מקצועיים מחפשים כבר שנים רבות אחר הפתרון האידאלי לשמירה על החומרים הרבים שבאמתחתם. צילום הינו מקצוע שדורש מקום רב במחשב, גודל אחסון של תיקיות, ושרת להעלאת קבצים גדולים, שגם יוכל לשמור עליהם וזאת מפאת התמונות הרבות שעליהם לשמור, בין אם מדובר בצילומי עיתונות, צילומי חתונה, צילומי הפקה וכדומה.

לגיבוי החומרים והתמונות, אצל צלמים ישנה חשיבות במעלה ראשונה לתכנים אלה –  כי הרי תמונה שצלם עיתונות או צלם טבע תופס בעדשת מצלמתו, לא ניתן לשחזר, ואם תמונה כזאת תאבד, יכול הצלם לאבד כסף רב, תהילה ואפילו את משרתו, ולכן הגיבוי הוא חלק בלתי נפרד מעבודה הצלם. אז מהו הפתרון?

בשנים האחרונות פרצה לשוק טכנולוגיית ענן, טכנולוגיה זאת הביאה עמה את הבשורה לצלמים. גיבוי בענן היא טכנולוגיה מדהימה שעוזרת לשמר תמונות, קבצים, תכנים, ואת כל החומר מהמצלמה, מהמחשבים, מהניידים ומכל אלמנט ממוחשב.

ענן או 'מחשוב בענן', הוא שירות הניתן מחברות רבות לצלמים מקצועיים (וללקוחות מכל סוג) באמצעות מחשב מרוחק (שרת גדול) אליו מתחברים הצלמים דרך רשת האינטרנט, באמצעות קווי התקשורת, ללא צורך בציוד קצה, ובהתקנה פשוטה. הטכנולוגיה מאפשרת גיבוי אוטומטי לכלל התמונות והקבצים, וגישה את התמונות בהרשאה מכל מקום בעולם!

 

אז מה החשיבות של גיבוי מסוג זה לצלמים מקצועיים?

בשתי מילים – עולם ומלואו! צלמים מקצועיים שעד כה סבלו מאבדן של תמונות, כיום נהנים בזכות הטכנולוגיה מביטחון מלא שהתמונות שלהם שמורות בשרת בטוח ומאובטח (כן השרת מאובטח גם בצורה וירטואלית וגם באופן פיזי על ידי מאבטחים). בזכות היכולת לבצע אחסון בענן התמונות וכלל הקבצים נשמרים בשרתים ענקיים על ידי חברות ענק, וניתן לשלוף אותן מכל מקום.

בצורה זאת הצלמים לא צריכים עוד לבצע גיבויים או לחשוש שהתמונות שצילמו ייעלמו או יימחקו, ובכך גם אם צלם העיתונות היה בזירת פיגוע וצילם את הזירה, ומצלמתו נפגעה, הוא יכול לשלוף את התמונה מכל מקום. הגיבוי מסייע לו לשמור על התמונות שלו בטוחות, ובכך הוא עוזר לצלמים להתפרנס בצורה טובה יותר ושומר על הצילומים שלהם.

 

כיצד מקבלים את השירות?

בארץ ישנן חברות רבות שמציעות את השירות. כדי למצוא את החברה הטובה ביותר יש לחפש את החברה שמציעה לכם את ההצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם. כיום חברות רבות מתחרות על תשומת לב הלקוח, ולכן לא קשה למצוא הצעה אטרקטיבית. עם זאת יש לשים לב כי אתם מוצאים חברה אמינה, עם ניסיון, ושירות לקוחות זמין.