צילום תינוקות

אין ספק שתצלומים החמודים והמתוקים ביותר הם תצלומי תינוקות. אלה התצלומים שהכי כיף לחזור לצפות בהם במיוחד לאחר שעברו שנים רבות. מצד אחד, בעידן המצלמות הדיגיטאליות והסמארטפונים אפשר ליצור עשרות תמונות בקלות מידי יום. מצד שני כדי ליצור תמונות משמעותיות ויצירתיות, כדאי להשתמש בשירות צילום תינוקות מקצועי. את התצלומים הללו תרצו לשמור כי הם יבלטו בין שאר התצלומים הרגילים שכל אחד יכול לעשות.

צילום מבויים בסטודיו

אין הכוונה לתצלומים משעממים כמו תצלומי פספורט על רקע כחול, אלא לתצלומים עם נופים צבעוניים, רקעים ואביזרים. אפשר להלביש את התינוק בבגדים מיוחדים ולפעמים אפילו בתחפושות. אפשר לצלם אותו עם הצעצועים האהובים עליו. התצלומים לא חייביםלכלול רק את התינוק. אפשר ורצוי שההורים ייקחו גם הם חלק בתהליך.כדאי לחשוב גם על העתיד בזמן הצילומים כך שכאשר התינוק יתבגר הם לא יביכו אותו.

צילום אותנטי בסביבה הביתית

בנוסףלצילומים מבוימים, חשוב גם שיהיו צילומים טבעיים באיכות טובה. לא תמיד אפשר להגיע  לאיכות הרצויה דרך צילום באייפון ומצלמות רגילות, ולכן כדאי להזמין צלם מקצועי שיבלה אתכם כמה שעות ויצלם את התינוק בסביבה הביתית. כמו כן כדאי לעשות זאת למשל בימי הולדת, כך האווירה שמחה יותר ובנוסף מגיעים החברים עם התינוקות שלהם.

איך לבחור שירות צילום תינוקות איכותי

  • סטודיו מקצועי –  כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר חשוב שלצלם תהיה לא רק מצלמה איכותית אלא גם סטודיו מקצועי עם כל הציוד הדרוש. כדאי לבדוק שיש לו מגוון רחב של אביזרים ורקעים לצילום.
  • יצירתיות – צילום הוא אמנות אבל לא כל צלם הוא בהכרח אמן ולכן כאשר אתם מחפשים אחד תבדקו עד כמה הוא יצירתי. בדקו את הגלריות באתרי הצלמים וגם בדפי הפייסבוק שלהם. רצוי לבדוק איזה רעיונות יש להם. ישנם צלמים שעושים בדיוק את אותם הצילומים לכולם כך שלא יצא לכם מזה שום דבר מיוחד.
  •  יחס לתינוק –לא רק הכישורים של הצלם חשובים אלא גם תודעת השירות שלו והיחס לתינוק. שעות הצילום הם לא קלות עבור התינוק. הוא לא ממש מבין מה קורה והוא עלול להיות מבולבל. ההורים אומנם תומכים בו, אבל היחס של האיש עם המצלמה הינו חשוב גם. על הצלם להיות בעל יחסים טובים לתינוקות. לאבות שבין הצלמים יהיה קל יותר לעשות את העבודה. צלם חסר סבלנות שרק רוצה לסיים את העבודה לא יצליח להשיג תצלומים יפים מכיוון שהוא ילחיץ את התינוק ויבזבז את זמנכם.

קבלת תצלומים באיכות טובה

בסוף סשן הצילומים התעקשו לקבל את כל התצלומים על דיסק. התצלומים שעל הדיסק צריכים להיות ברזולוציה טובה כך שניתן יהיה להדפיס אותם בכל סוגי הגדלים. בקשו את כל התצלומים מאותו היום גם אם הם לא יצאו מספיק טובים וגם אם מדובר במאות תמונות.

עיבוד תמונות

על מנת לקבל את התמונות הטובות ביותר, הן חייבות לעבור עיבוד ע"י תוכנת פוטושופ. לכן חשוב לבדוק שהצלם יודע לעבוד טוב עם תוכנה זו. לא משנה עד כמה המצלמה טובה, תמיד ניתן לשפר את התצלומים. לשחק עם הצבעים, להסיר דברים מסוימים שמפריעים לצילום ואפילו להוסיף דברים. בחרו את התמונות הטובות ביותר מתוך חומר הגלם שתקבלו והיו מעורבים גם בתהליך העיבוד.