צילום ללא תקציב

7 דרכים לחסוך בהפקת סרטוני תדמית

כל בעל עסק יודע כי בעידן הניו מדיה, לסרטוני תדמית יש חשיבות רבה. אבל לא לכל בעל עסק יש את התקציב הדרוש לכך מכיוון שעלות כל סרטון מתחילה ממאות שקלים ומגיעה לאלפי שקלים. בנוסף יש צורך בתקציב נוסף על מנת לפרסם את הסרטונים ברשת במקומות כמו הפייסבוק וגוגל.  אתם תוהים איך לחסוך בהפקת סרטוני תדמית ובכל זאת לקבל סרטונים איכותיים?

 להלן כמה המלצות כיצד לעשות זאת בצורה נכונה:

  • עשו זאת בעצמכם: הדרך הטובה ביותר לחסוך בנושא הפקת סרטוני תדמית היא פשוט לפעול בשיטת עשה זאת בעצמך. יש לכם מצלמת וידאו טובה? אתם יודעים מה אתם רוצים להגיד? עשו זאת. כיום אפשר לעשות צילומיHD  גם ע"י צילום בסמארטפון, אולם רצוי לצלם בעזרת מצלמת וידאו מקצועית. בסוף התהליך חשוב לבצע עבודת עריכה טובה. במידה ואתם לא יודעים כיצד לעשות זאת –  הפנו זאת למומחה בעריכה.
  • בדיקת כמה שיותר צלמים: אם אתם לא רוצים להתפשר על מקצועיות ומעדיפים לעבוד עם מומחה, צרו קשר עם כמה שיותר צלמים או השאירו את הפרטים שלכם באתרים שלהם על מנת שיוכלו לחזור אליכם. בקשו הצעות מחיר מפורטות הכוללות לוח זמנים כמו גם את קורות חייו של הצלם. אתם תגלו די מהר פערים גדולים בין הצעות המחיר וסביר להניח שבעבור אותו השירות צלם אחד יציע 500 בעוד שהשני יצא 1500. הדרך הטובה ביותר להגיע להחלטה היא ע"י צפייה בדוגמאות.
  • הזמנת כמות גדולה: הצלחתם לגבש תקציב טוב לסרטוני תדמית אבל אתם רוצים לחסוך? צלם שירצה אתכם בתור לקוח קבוע, יציע לכם הנחה על הזמנת כמות. ההנחה יכולה להיות בגובה של עשרות עד מאות שקלים. לא כל צלם יסכים לתת הנחה ולכן רצוי לאתר אחד שיהיה מוכן לעבוד בשיטה זו.
  • פיצול עבודה: השלבים העיקריים בהפקת סרטוני תדמית היא תהליך הצילום עצמו ושלב העריכה. לפעמים כדי לשקול אפשרות לפצל את העבודה. לשכור צלם אחד לתהליך הצילום ולהעביר את חומרי הגלם לעורך במידה וכך המחיר הסופי הוא זול יותר.
  • שיתופי פעולה: את עלות הסרטון אפשר לקצץ במידה ומשתפים פעולה עם בעלי מקצוע נוספים. למשל אם יש לכם אינדקס של בעלי מקצוע ואתם רוצים לצלם סרטון תדמית באתר הכולל כמה מבעלי המקצוע –  אפשר להתחלק איתם בעלויות. כמו כן במידה ואתם מספקים שירות הכולל עוד כמה מומחים להשלמת התהליך – רצוי לשלב אותם בסרטון ולהתחלק בעלויות.
  • סרטונים קצרים וממוקדים: כדי להבין איך לחסוך בעלויות הפקת סרטוני הפרסום צריך לדעת גם כיצד להתפשר. אחת הפשרות יכולה להיות זמן הסרטון. במקום דקה וחצי או שלוש דקות אפשר לצלם סרטון קצר יותר מדקה אבל בתנאי שהוא קולע למטרה ומעביר את המסר במלואו.
  • ברטרים: הפקת סרטוני תדמית יכולה להיות חינמית לגמרי ע"י ביצוע עסקת ברטר. במידה ויש לכם שירות אותו אתם יכולים להציע לצלם –  רצוי לברר אתו האם הוא מוכן לבצע עסקת ברטר. כך שני הצדדים מקבלים בדיוק את מה שהם צריכים מבלי שיהיה צורך לבזבז על כך כסף.